• Výstava sezónneho ovocia a zeleniny

     • Milí žiaci, 

      od 18. októbra (pondelka) do 22. októbra (piatka) môžete priniesť na výstavku ovocie a zeleninu vypestovanú u Vás v záhradke. Pochváľte sa mrkvou, orechmi, jablčkami, hruškami, či inou zeleninou alebo ovocím. Ďakujeme.

     • Deň jablka

     • Máte radi jabĺčka a dobroty z nich? Tak si ich v pondelok, 18.10.2021 nezabudnite priniesť do školy. Tento deň je venovaný práve jabĺčku. Celú školu si zafarbíme farbou jabĺk. Tak sa nahoď do červenej, zelenej alebo žltej farby.

     • ENVIRO DAYS

     • Milí žiaci,dňa 14.10-15.10.2021 sa v našej škole uskutočnia aktivity v rámci projektu Erasmus plus pod názvom ENVIRO DAYS. V rámci aktivít sa budeme zaoberať aj separovaním a triedením odpadu v každej triede. 

      Zároveň Vás prosíme, aby ste si v tieto dni doniesli desiatu len v dózičke (žiadne plastové vrecúška).

      V piatok si nezabudnite obliecť niečo zelené!!! 

     • Poplatok ZRPŠ

     • Prosíme rodičov, aby do konca novembra uhradili poplatok ZRPŠ v sume 15,- EUR/dieťa. Poplatok vyzbierajú triedni učitelia. Ďakujeme. 

     • Rúška od 4.10.2021

      • Od pondelka 4. októbra 2021 rúška nie sú povinné pre žiakov ZŠ v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu, teda rúško žiak nemusí (ale môže) nosiť v kolektíve svojej triedy počas vyučovania.

      • Nosenie rúšok bude aj naďalej povinné v interiéri školy, mimo uzavretého kolektívu triedy.

      • Nosenie rúšok ostáva pre deti povinné, ak dochádza k miešaniu triednych kolektívov: pri vstupe do školy, odchod zo školy - prezúvanie, ... pri zmiešaných triedach ( napr. hodín ETV, NAB, ANJ a pod.), na hodinách telesnej výchovy, počas prestávkového pobytu na chodbe, počas vstupu do priestorov školskej jedálne, v ŠKD, v prípade účasti na hromadných podujatiach, a pod....

     • Majstrovské zápasy

     • V septembri chlapci odohrali majstrovské zápasy proti týmto súperom: - 4.9.2021 sme vyhrali v ČANI 6:3- 8.9.2021 sme doma porazili FK KECHNEC 6:3- 19.9 sme prehrali v ŽDANI 1:0Odohrali sme aj jeden prípravný zápas proti FK KECHNEC, kde sme bohužiaľ prehrali 12:5. Momentálne v ligovej súťaži patrí našim chlapcom 3. priečka.

     • September 2021 v ŠKD

     • JESEŇ, PANI BOHATÁ....

      obdarila nás svojimi prírodninami. Deti zbierali gaštany v parku pred školou a v jednotlivých oddeleniach vytvárali rôzne mozaikové obrázky. Najkrajší bol strom priateľstva, ktorého korunu tvorili farebné opadané listy. nechýbali ani veselé šarkany, ktorými si deti vyzdobili triedu, či tradičná výtvarná súťaž: ,,Jeseň a jej krásne farby" - tentokárt deti kreslili obrázky v programe Skicár. Zasúťažili sme si aj o najkrajšiu ozdobu do kvetináča. 

      Svojimi výrobkami sme urobili jesennú výzdobu školy.

     • Vyhodnotenie burzy kníh

     • Tento týždeň sme ukončili burzu použitých kníh z našej pôvodnej školskej knižnice. Burza prebehla počas dvoch dní 16. a 28.9.2021. Cieľom tejto akcie bolo podporiť čítanie detí a umožniť všetkým bez rozdielu, dostupne získať knihy podľa ich záujmov.

      Chceme sa poďakovať všetkým rodičom a žiakom, ktorých táto akcia oslovila a navštívili nás. Svojim výberom kníh dobrovoľne prispeli na obnovu knižného fondu novej školskej knižnice, ktorú momentálne pre našich žiakov a pedagógov zariaďujeme a pripravujeme na prevádzku, aby slúžila ako moderné centrum rozvoja čitateľských zručností. 

      Nová školská knižnica bude záujemcom ponúkať odbornú aj krásnu literatúru pre všetky vekové kategórie. Veríme, že nové atraktívnejšie prostredie priláka do svojich priestorov viac čitateľov, ktorí nám ostanú verní. Knižnica ponúkne svoje využitie aj na vzdelávacie aktivity v čase vyučovania. Bude disponovať množstvom audionáhrávok z klasickej aj modernej literatúry, hudobnými nosičmi našich aj zahraničných interpretov, výukovými dvd cudzích jazykov, ponúkne prostredie na besedy, súťaže a iné podujatia. Pôvodná knižnica nezanikne, práve naopak poteší mladších žiakov v čase pobytu v školskom klube detí, kde budú mať možnosť nielen siahnuť po knihách z ktorých si čítali ich rodičia, ale i spestriť svoj pobyt v knižnici využitím počítačov, kde budú môcť  vyhľadávať informáciie o autoroch a ich dielach. Podporíme tak širší osobnostný rast žiakov, ich správne návyky pri vyhľadávaní informácií. O otvorení novej knižnice vás budeme informovať.

      Burzu kníh pripravili: Mgr.Ľubomíra Gromová a PaedDr. Róbert Bayer

     • Spomíname na futbalový turnaj v Haniske

     • V sobotu 7.8.2021 sa uskutočnil na futbalovom ihrisku v Haniske turnaj mladších žiakov vo futbale. Zúčastnilo sa ho päť mužstiev. A to: 

      1. FK Haniska

      2. Ždaňa

      3. Kokšov Bakša

      4. Lokomotíva Košice

      5. Kechnec

      Naši chlapci (Oliver Rusnák, Filip Turták, Riško Čarný, Kristián Majoroš, Dominik Kolko, Edko Hiľovský, Sebík Antoš, Branko Mura, Marko Mikloš, Matej Čamaj, Jakub Palenčár, Tobiás Šarkózi. Pre zranenie chýbali Oliver Zeleňák a Erik Češelka, kvôli dovolenke zas Lukáš Horváth) sa v prvom zápase stretli s Lokomotívou a úvodný zápas zvládli na výbornú, keď vyhrali v pomere 2:1. V druhom zápase sme nastúpili proti Ždani. Vo veľmi peknom zápase naši chlapci remizovali 2:2. 

      V ďalšom zápase na nás čakala Kokšov Bakša. Zápas to bol opäť veľmi napínavý a skončil sa remízou 2:2. V poslednom zápase sme sa stretli s Kechnecom. Celý zápas naši chlapci viedli, ale nakoniec sa Kechnecu podarilo ku koncu zápas otočiť vo svoj prospech. Naši chlapci napokon prehrali 2:3. Boli z toho smutní, keďže prehra ich odsunula až na 3. miesto. Celkovým víťazom sa stalo mužstvo Kokšov-Bakša, na 2. mieste skončil Kechnec, na treťom FK Haniska, na štvrtom Ždaňa a na 5. mieste Lokomotíva Košice. 

      Celkovo sa odohrali veľmi dramatické a tesné zápasy. Všetky mužstva boli veľmi vyrovnané. Aj napriek sklamaniu našich chlapcov z 3. miesta si zaslúžia chlapci VEĽKÚ POCHVALU za predvedené výkony. Hrali naozaj pekný futbal a dúfam, že takto budú napredovať aj naďalej. Celý turnaj sa vydaril. Prialo nám aj počasie. Všetci účastníci mali guláš aj pizzu, za čo ďakujeme Mirovi Palenčárovi a jeho pomocníkom Rasťovi Miklošovi a Slavovi Džubárovi. Veľmi nám pomohli všetci rodičia detí. Pizzu nám zabezpečil Peter Rusnák. Veľká vďaka patrí aj všetkým sponzorom a to: Naša Haniska, Števo Palenčár, Tomáš Papuga, Miro Palenčár, Ladislav Mura, Miroslav Oravec. Ďakujeme aj rozhodcovi Marekovi Oravcovi, časomeračovi Bohušovi Kolkovi a veľká vďaka patrí aj môjmu asistentovi Gabrielovi Čarnému, ktorý celý turnaj spoluorganizoval. Bola to prvá takáto futbalová akcia pre deti a pevne verím, že nie posledná. Ešte raz veľké ďakujem všetkým. Ak som aj na niekoho zabudol, tak sa ospravedlňujem. 

      Športu zdar a futbalu zvlášť.

       Tréner Marcel Majoroš

     • Privítanie prváčikov v novom školskom roku

     • V štvrtok, 2. septembra sme slávnostne privítali našich malých prváčikov, dokonca v dvoch triedach. S úsmevom na tvárach im triedne učiteľky spolu s pani riaditeľkou zaželali všetko dobré, odovzdali im medaily a pamätné listy. Starosta obce zas malých žiačikov obdaroval školskými pomôckami.

     • Medzinárodný festival Ruská pieseň nad Dunajom

     •      V dňoch 17. - 18. 9. 2021 sa naše žiačky Larka Kisti - 2. roč., Lucka Oravcová, Eliška Horváthová, Vanesska Godušová - 6. roč. a Alenka Horváthová - 8. roč. zúčastnili X. medzinárodného festivalu Ruská pieseň nad Dunajom v Ružomberku. Žiačky sa na vystúpenie pripravovali veľmi zodpovedne a svedomito pod vedením p. uč. Mgr. H. Smolkovej. Svoje úsilie zavŕšili vystúpením v Galaprograme vo Veľkej Dvorane kultúrneho domu A. Hlinku v sólovom a skupinovom speve ruských piesní. K veľkému úspechu patrí aj spevácky výkon našej minuloročnej žiačky Katky Kačmarikovej, ktorá si na koncerte spoločne zaspievala s operným spevákom moskovského divadla Vladimírom Streľcovom. Vystúpenia účastníkov Galaprogramu sa zakončil festivalovou hymnou, ktorú zaspievala naša spevácka skupina Slávici. Okrem speváckej súťaži si naše speváčky užili veľa zábavy, smiechu a veselých zážitkov z dobrodružnej cesty vlakom, stretnutia so súťažiacimi z iných krajín, wellnesu, pizze, sladkého posedenia v cukrárni, či novými kamarátstvami. Dokonca si urobili selfie aj so známym hercom TV JOJ Reném Schleiferom. 

           Našim dievčatám k ich úspechu srdečne blahoželáme a prajeme im ďalšie spevácke úspechy. Videá si môžete pozrieť tu: 

      VIDEO

      VIDEO

       

     • Teplákový deň

     • V piatok minulý týždeň sme si zaspomínali na dištančné vyučovanie. Ako nám bolo dobre v teplákoch, v pyžamách.... A tak sme neváhali, a v piatok sme si obliekli tepláky. Vyučovanie sme takto strávili v pohodlí.

     • Použitie antigénových testov na domáce použitie

     • Vážení rodičia,

      ktorí ste si prevzali sady testov na domáce samotestovanie, prosíme Vás, aby ste nám prostredníctvom Edupage oznamovali ich použitie, nakoľko škola je povinná každý týždeň hlásiť na MŠVVaŠ SR koľko testov bolo použitých, a s akým výsledkom.

      Za pochopenie ďakujeme!

    • Oznam pre rodičov
     • Oznam pre rodičov

     • Prosíme rodičov, ktorí požiadali o sady testov na domáce samotestovanie, aby si ich vyzdvihli v pondelok 13.9.2021 (pondelok) v čase 7,30 - 16,00 hod.

      Ďakujeme!

     • Organizácia a podmienky výchovy a vzdelávania v Základnej škole, Haniska 290, 044 57 Haniska v školskom roku 2021/2022

     • Vážení rodičia, milí žiaci,

      slávnostné otvorenie šk. roka 2021/2022 sa uskutoční 02. septembra 2021 (vo štvrtok) o 8,30 hod. 

      Dovoľte nám, aby sme Vás informovali o jeho priebehu.  

      • Žiak odovzdá najneskôr 2.9.2021 Vyhlásenie o bezpríznakovosti (najlepšie prostredníctvom EduPage). Tlačivo je aj na vrátnici alebo ho nájdete aj na stránke školy, resp. tiež je aj na obecnom úrade v Sokoľanoch.  Pri každom prerušení dochádzky v trvaní viac ako tri dni vrátane víkendov a štátnych sviatkov je potrebné opätovné predložiť Vyhlásenie o bezpríznakovosti.  
      • Žiak si nesmie zabudnúť rúško, ktoré musí mať aj počas vyučovania v ďalších dňoch. Musia byť prekryté horné dýchacie cesty. Jedno rezervné rúško musí mať žiak aj v skrinke.  
      • Žiak nesmie počas vyučovania javiť žiadne príznaky na ochorenie COVID-19. V opačnom prípade budeme kontaktovať rodičov.      2.9.2021 (štvrtok) od 8,30 – 9,45 hod.

      • Príchod žiakov do školy o 8:30 hod. pred hlavný vchod.
       • Triedni učitelia zhromaždia žiakov svojej triedy.
       • Žiak, ktorý nebude mať vyhlásenie  o bezpríznakovosti, nemôže vstúpiť do budovy školy.
       • Žiaci vstupujú do budovy školy len v sprievode triedneho učiteľa s rúškom a pri vstupe si dezinfikujú ruky.
       • Žiaci 1. ročníka môžu vstúpiť len s jedným zákonným zástupcom s vypísaným Vyhlásením o bezpríznakovosti návštevníka (nájdete to aj v prílohe)
       • Slávnostné otvorenie školského roka bude od 8:30 do 9:45 hod., potom žiaci odchádzajú domov. 

      Program v triede:

      – organizácia školského roka

      – školský poriadok  pre žiakov

      – učebné pomôcky

      – a iné informácie od triednych učiteľov.       3.9.2021 (piatok)

       Dňa 3.9.2021 budú mať  všetci žiaci vyučovacie hodiny s triednym učiteľom.  Počas 5. vyučovacej hodiny bude prebiehať obed podľa harmonogramu.


      Vyučovanie:

      • 1. ročník od 7:50 – 10:35 hod.
      • 1. stupeň od 7:50 – 11:30 hod.
      • 2. stupeň od 7:50 – 12:20 hod.


      • Pri rannom vstupe do školy bude žiakom námatkovo meraná telesná teplota.
      • Pri vstupe bude prebiehať dezinfekcia rúk.
      • Žiaci 1. A, 1.B a 3.A  vstupujú zadným vchodom  (bývalý vchod MŠ) najskôr od 7.30 hod.
      • Žiaci 2., 4. A, 4.B, 3.B,   5. a 6. ročníka vstupujú cez hlavný vchod najskôr od 7.30 hod.
      • Žiaci 7, 8. a 9. ročníka vstupujú cez átrium najskôr od 7.30 hod.
      • Nástup na obedy bude v určených intervaloch od 12,00 hod do 13,30 hod.
      • Vstup cudzím osobám do priestorov školy je možný len so súhlasom riaditeľa školy a „Písomným vyhlásením o bezpríznakovosti návštevníka“.


      Školský klub detí bude fungovať od 3.9.2021:

      • Ranný školský klub detí bude v prevádzke od 6.30 do 7.30 hod. Žiaci vstupujú cez hlavný vchod.
      • Popoludňajší školský klub detí bude v prevádzke do 16.30 hod.
      • Pri vyzdvihnutí dieťaťa z ŠKD, rodič zazvoní  na zvonček a čaká vonku.


      Testovanie žiakov je na dobrovoľnej báze.

      V priebehu školského roka budú mať rodičia, ktorí prejavili záujem, možnosť využívať dobrovoľné samotestovanie žiakov  v domácom prostredí v počte 25 ks. O ich preberaní Vás budeme včas informovať.

       

      Vyučovanie od 6.9.2021 bude prebiehať podľa rozvrhu hodín.


      Prílohy: 

      Pisomne_vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_Priloha_1.docx

      vynimka_z_karanteny_priloha_2.docx

      Vyhlasenie_bezpriznakovosti_navstevnika_skoly.docx​​​​​​​

     • Oznam ŠKD

      1. Dňa 2.9. 2021 (Št) ŠKD nie je v prevádzke.
      2. Žiadosť o prijatie dieťaťa do ŠKD pre 1. ročník nájdete na webe školy, alebo bude rodičom vydaná 2.9.2021 (Št). Vypísanú žiadosť je potrebné odovzdať vychovávateľke.
      3. Záznamy o zmenách  pobytu dieťaťa v ŠKD pre 2. – 4. ročník  nájdete na webe školy, alebo budú deťom vydané 2.9.2021 v triedach.
      4. Dňa 3.9. 2021 (Pi) môžu v ŠKD ostať iba deti s vypísanou žiadosťou o prijatí do ŠKD alebo záznamom o zmenách pobytu v ŠKD a prihlásené na obed.

      Prílohy: 

      Ziadost_o_prijatie_do_SKD.pdf

      Ziadost_o_jednorazove_uvolnenie_dietata_z_SKD.pdf

      Odhlaska_z_SKD.pdf

     • Obedy od 1.9.2021

     • Od nového školského roka 2021/2022 končí celoplošné poskytovanie dotácií na stravu. Stravu bude v plnej výške uhrádzať rodič/zákonný zástupca.

      Oprávnené deti, ktorým bude poskytnutá dotácia na stravu sú:

      1. Dieťa, ktoré navštevuje ZŠ a rodina je v hmotnej núdzi, alebo jej príjem je vo výške životného minima. V tomto prípade sa rodič preukáže potvrdením z ÚPSVaR.


      1. Dieťa , ktoré žije v domácnosti, v ktorej si ani jeden člen domácnosti neuplatnil nárok na daňový bonus. V tomto prípade sa rodič resp. zákonný zástupca preukáže čestným vyhlásením, že ani jeden člen si daňový bonus neuplatnil.

      Upozorňujeme rodiča, že ak by si v čase poskytnutia dotácie na stravu uplatnil daňový bonus, je povinný o skutočnosti bezodkladne informovať vedúcu školskej jedálne s tým, že si musí  byť vedomý právnych dôsledkov nepravdivého vyhlásenia a povinnosť vrátiť všetky finančné prostriedky poskytnuté na toto dieťa ako dotáciu na stravu.


      Prosíme rodičov detí,  na ktorých sa vzťahuje poskytnutie dotácie na stravu, aby potrebné potvrdenia z ÚPSVaR a čestné vyhlásenia odovzdali do 25.8.2021 vedúcej ŠJ alebo administratívnej pracovníčke školy.

      Bližšie info : tel. č.  055/6930101

      Príloha: 

      cestne_vyhlasenie.docx​​​​​​​

      prihlaska_obedy.pdf​​​​​​​