• YPSILON - slovina je hra

     • Radi by sme sa s vami podelili o výsledky 6. ročníka súťaže YPSILON - SLOVINA JE HRA, v ktorej si žiaci zmerali sily v ovládaní materinského jazyka. Vďaka podpore Rady rodičov a ich príspevku 2% z dane súťažilo 54 žiakov našej školy. Celkovo sa súťaže zúčastnilo 344 škôl a súťažilo 9 810 žiakov z celého Slovenska. 

      Získali sme 9. miesto s 91,48% úspešnosťou.

      Každý ročník mal vlastnú kategóriu. V každej z kategórii bolo udelených až 10 cien. Základným kritériom bolo dosiahnutie najvyššieho počtu bodov. Naša žiačka Simonka Palenčárová z 1. B triedy získala 5. cenu: knihu Branislava Jobusa, ktorú venovala do súťaže Slovenská pošta. Diplomy a ocenenia si najúspešnejší riešitelia súťaže Ypsilon prevzali z rúk pani učiteliek slovenského jazyka 31.1.2023 v deň slávnostného vyhodnotenia 1.polroka školského roku 2022/2023. Blahoželáme všetkým úspešným riešiteľom a špeciálne žiakom, ktorým sa podarilo získať 100%. Sú to: 

      1. B  Simona Palenčárová, Gabriela Csorbová, Jeremias Straka,

      3. roč. Lukáš Starších, Klára Pavlíková,

      4. A Dominik Kolko

       

      Ďalšími úspešnými riešiteľmi sú za:

      1. ročník – Tomáš Peko, Samuel Karaffa, Šimon Kuzma, Natália Oravcová, Jakub Kuc, 
      2. ročník ­­– Noemi Kollárová, Terézia Šimková, Barbora Vargová, Richard Palenčár, Soňa Benešová, Kiara Majorošová,
      3. ročník – Štefan Binda, Nela Sedláková, Tomáš Struhár, Natália Kmecová, Lukáš Horváth,
      4. ročník – Nela Pradová, Nina Lovasová, Lenka Bodnárová, Daniela Kopperová, Yasmin Vargová, Radoslava Kuzmová, Evangelina Zubková,
      5. ročník – Daniela Ondočková, Zoja Hiščáková, Dorota Šamková, Viktória Franková, Emma Godušová, Ema Čonková, Nina Papugová, Radoslava Papugová, Laura Majorošová, Dávid Eliaš,
      6. ročník – Matej Čamaj, Natália Szunyogová, Vanesa Čechová,
      7. ročník – Lenka Oravcová, Šimon Ondočko, Vanessa Godušová, Bianka Tóthová, Diana Džubarová,
      8. ročník –  Nela Vargová, Lenka Beliová, Nela Lacková, Miroslava Macáková, Jakub Piško, Samuel Šimko
      9. ročník – Alena Horváthová

       

      Srdečne blahoželáme!!!

     • Pripravované akcie

     • Dňa 10. februára 2023 chystáme ,,Karneval pre žiakov I. stupňa" od 14.00 do 16.30 hod. Nezabudnite si pripraviť krásne masky a príďte sa zabaviť a zasúťažiť si. 

       

      Dňa 17. februára 2023 pripravujeme pre žiakov II. stupňa Valentínsku diskotéku od 15.00 do 18.00 hod. Tak sa pekne oblečte a príďte si zatancovať. 

     • Recitačná súťaž

     • 2. februára 2023 sa konalo v Košiciach krajské kolo súťaže v prednese kresťanskej poézie a prózy: ...a Slovo bolo u Boha... Samotná súťaž začala slávnostnou sv. omšou s otcom biskupom Marekom Forgáčom, po ktorej sa súťažiaci rozišli podľa kategórií do tried, na to určených. Našu školu reprezentovali v jednotlivých kategóriách 4 dievčatá. Dorotka Šamková z 5.B získala v prednese prózy pekné 3. miesto, ku ktorému jej úprimne blahoželáme.

     • Svetový deň bez mobilu

     • Vážení rodičia, milí žiaci!

      V pondelok 6.februára je Svetový deň bez mobilu. Skúsme to aj my! Odložme v tento deň telefón a venujme svoj čas radšej rodine, priateľom, športu, knihe alebo spoločenským hrám. 

      Verím, že sa všetci zapojíme a strávime o to krajší deň bez mobilu! 

     • Venujte nám 2% z Vašich daní

     • Venujte 2% z Vašich daní pre našu základnú školu. Daň, ktorú by ste museli odviesť do štátneho rozpočtu, môžete premeniť na dar, ktorým podporíte konkrétnu organizáciu. Tak prečo nie nás? 

      Príslušné tlačivá si stiahnite tu:

      Tlacivo_2_percenta.pdf​​​​​​​

     • Futbalový turnaj v hale - 27.12.2022

     • Cez vianočné sviatky sa v Čani uskutočnil futbalový turnaj mladších žiakov. Turnaj bol rozdelený do dvoch skupín po štyri mužstvá a to: 

      1. skupina - Ždaňa, Lokomotíva Košice, Tatran Prešov a KAC Košice

      2. skupina - Čaňa, Valaliky, Haniska a Pečovská Nová Ves

      Chlapci zdolali v skupine postupne Valaliky 3:0, Čaňu 5:1 a Pečovskú Novú Ves 2:0. S plným počtom deviatich bodov takto vyhrali svoju skupinu.

      Potom však prišiel smolný štvrťfinálový zápas proti Ždani, kde sme prehrali 2:1. A tak sme museli bojovať už len o piate-ôsme miesto. Porazili sme KAC Košice 5:1 a opäť Čaňu 2:1. Nakoniec sme takto obsadili 5. miesto. 

      S turnajom som však spokojný aj napriek 5. miestu. Chlapci hrali okulahodiaci futbal a zo šiestich zápasov prehrali len v jednom. Získali sme aj individuálnu cenu, keď náš hráč RIŠKO ČARNÝ sa stal najlepším hráčom turnaja. 

       

      tréner Marcel Majoroš

     • December v ŠKD

     • S blížiacimi sa najkrajšími sviatkami v roku mali deti v ŠKD plné ruky práce. Veď práve na Vianoce chceme obdariť našich najmilších. Zhotovili sme mikulášske čižmičky s prekvapením,  vianočné pozdravy, náramky pre mamičky vyrobené z farebných korálok, pripravili sme program k vystúpeniu pre Vianočnú akadémiu. Deti pomáhali pri výzdobe školy, ktorú skrášľujú priestoroví snehuliaci, sane, zasnežené stromčeky, či snehové vločky.

      V decembri nás privítal aj prvý sneh, na ktorom sa deti riadne vyšantili pri guľovačke. Chlapci si zahrali vytúžený hokejový zápas medzi jednotlivými oddeleniami.

      Nezabudli sme ani na hladné vtáčiky, ktorým sme poskytli svoju starostlivosť.

      Oddychové chvíľky sme si spríjemnili počúvaním kolied a čítaním vianočných príbehov a rozprávok.

     • Rodičovské združenie

     • Milí rodičia,

      pozývame vás na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 17.1.2023. O 15.30 hod bude prebiehať v triedach 1. stupňa, a o 16,00 h na druhom stupni.

      Zástupcovia rodičov jednotlivých tried sa stretnú o 15,00 hod v zborovni.

      Účasť potrebná.
       


      Prajeme príjemný deň

      vedenie školy

     • Jasličková pobožnosť v Sokoľanoch

     • Predposledný deň vianočného obdobia v sobotu 7.1.2023 naši žiaci zo Sokolian i Bočiara odohraním Vianočného príbehu začali Jasličkovú pobožnosť, ktorá potom pokračovala vystúpením viacerých folklórnych súborov. Žiaci sa snažili cez biblické udalosti priblížiť odkaz Vianoc dnešnému človeku. Vďaka ich snahe a otvoreným srdciam bol až hmatateľný vnútorný pokoj a Boží dotyk. Nech nás všetkých sprevádzajú i po všetky dni tohto nového roku. 

     • Teplákový deň

     • Milí žiaci, 

      keďže máme za sebou dlhé prázdniny a naštartovať sa do školských povinností je o čosi náročnejšie, spríjemnime si zajtrajší deň a oblečme si opäť tepláky. 

      Veríme, že si užijete ďalší TEPLÁKOVÝ DEŇ rovnako ako my. 

     • Jasličková pobožnosť v Haniske

     • Na Nový rok naši žiaci z Hanisky sprítomnili cez Vianočnú abecedu a Vianočný príbeh milé udalosti, ktoré sa odohrali v Betleheme pred 2000 rokmi.  Do Jasličkovej pobožnosti sa zapojilo takmer 50 detí, teda takmer 50 čistých srdiečok, žiarivých očiek a šťastných úsmevov. A toto všetko cez piesne a hovorené slovo odovzdali všetkým prítomným. Nech ten pokoj a dobro, ktoré sme zakúsili počas tejto pobožnosti, ostane v nás počas celého nového roku. 

     • Zvýšenie cien obedov od 1.1.2023

     • Riaditeľstvo Základnej školy v spolupráci so školskou jedálňou oznamuje, že na základe rozhodnutia Ministerstva školstva od 1.1.2023 došlo k zmene finančných pásem pre školské stravovanie z dôvodu neustále sa zvyšujúcich cien potravín. Cena obedov:  

       

      - cena jedného obedu pre žiakov 1. stupňa bude 1,30 EUR (doteraz bola cena 1,15 EUR)

      - cena jedného obedu pre žiakov 2. stupňa bude 1,50 EUR (doteraz bola cena 1,23 EUR)

      - zároveň rodičia, ktorých žiaci 2. stupňa sú v hmotnej núdzi, budú musieť dofinancovať obedy a to 0,20 EUR/obed

      - réžia vo výške 2,- EUR ostáva nezmenená

       

      Ďakujeme za porozumenie. 

     • Vianočný pinpongový turnaj

     • Milí žiaci, ak máte chuť a chcete sa zúčastniť pinpongového turnaja, tak príďte 7.1.2023, v sobotu, o 9.00 hod do telocvične ZŠ. 

      Tešíme sa na Vás. 

     • Dobrá novina

     • Terajší i bývalí žiaci našej školy sa v nedeľu Božieho narodenia 25.12.2022 zapojili v Haniske i Sokoľanoch do celoslovenskej koledníckej akcie Dobrá novina. Vytvorili skupinky, ktoré koledovali po jednotlivých uliciach v dedine. Vyzbieraný milodar bude použitý na účinnú pomoc ich rovesníkom v Severnej Keni. Tešíme sa, že deti a mladí boli ochotní obetovať čas na nácviky, na vytvorenie kostýmov, pomôcok i na samotné koledovanie. Táto ich obeta v čase Vianoc im zaiste prináša do srdca to zvláštne teplo a svetlo, ktoré žiadne médiá a materiálne veci nemôžu dať. Tešíme sa, že svojím koledovaním potešili mnohých.

     • Vianočný turnaj

     • Dňa 21.12.2022 sa na našej škole uskutočnil Vianočný turnaj v malom futbale a volejbale. Malý futbal odohrali medzi sebou žiaci a žiačky 5.A, 5.B a 6. ročníka. Volejbal hrali staršie ročníky, t.j. siedmaci, ôsmaci a deviataci. 

       

      Malý futbal chlapci - vyhodnotenie: 

      1. miesto - 6. ročník

      2. miesto - 5.A trieda

      3. miesto - 5.B trieda

       

      Maláý futbal dievčatá - vyhodnotenie: 

      1. miesto - 6.r očník

      2. miesto - 5.A trieda

      3. miesto - 5.B trieda

       

      Volejbalový turnaj - vyhodnotenie: 

      1. miesto: 9. ročník

      2. miesto: 8. ročník

      3. miesto: 7. ročník

      Turnaj sa niesol v priateľskom, vianočnom duchu. Všetci účastníci obdŕžali malé sladké odmeny. 

       

     • Vianočné akadémie v Haniske aj v Sokoľanoch

     • Vianočná akadémia v Haniske sa uskutočnila 8.12.2022. V Sokoľanoch to bolo v nedeľu 18.12.2022. Žiaci sa na svoje výkony pripravovali a predviedli rodičom krásne básničky, pesničky, tančeky i vianočné scénky. Záverečnú spoločnú pesničku ,,Vianočný zázrak" všetci vystupujúci zaspievali spoločne. Akadémie sa rodičom i všetkým prítomným páčili. Krásne a veselé!

     • Vianoce na hodine

     • Všetky deti sa tešia na Vianoce, lebo je to prepojenie tepla, tajomstva a lásky. Každý z nás sa rád zahĺbi do tohto tajomstva Božej lásky. Preto si na hodinách náboženstva starší žiaci priblížili vianočný príbeh z Betlehema priamo cez čítanie Nového zákona, cez obrazy z Biblie a mladší aj cez dramatizáciu, kedy sa vžili do jednotlivých biblických postáv a zrazu mali celkom „naživo“ Vianoce na hodine.

     • November 2022 v ŠKD

     • Jeseň nás sprevádzala aj v mesiaci november, kedy sme kreslili kriedami na papier, tvorili sovičky s farebnými pierkami, stromy z odpadového materiálu a využili sme aj gaštany pri meraní dĺžky pera, ceruzky, lavice, či celej postavy. Najzaujímavejšou témou celého mesiaca, bol Svetový deň röntgenológie a röntgenológov, pri ktorom sme  röntgenovali svoje kostričky. So zdravým telom  budeme môcť veľa urobiť a preto pravidelne cvičíme, posilňujeme a športu sa nevzdávame ani v chladom počasí.

      Svetový deň pozdravov, tzv. WORLD HELLO DAY,  sa oslavuje 21.11. Na našej skole sme si tento deň pripomenuli so žiakmi v ŠKD. Autormi tejto myšlienky boli bratia McCormakovci, ktorí počas arabsko-izraelskej vojny hľadali spôsob, ako zastaviť všetky vojny sveta. Vyslovili myšlienku, že v tento deň by mal každý z nás pozdraviť aspoň desať ľudí – pretože keď ľudia budú spolu hovoriť, nebudú mať čas bojovať. Žiaci sa naučili pozdrav „dobrý deň“ v niekoľkých jazykoch. Pripomenuli si, že k pozdravu patrí milý úsmev, pohľad do očí a napísali krátky pozdrav pre kamaráta, ktorý v ten deň odovzdali.

     • Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok?

     • Toto je názov ďalšej akcie, do ktorej sa zapájame už druhý rok. Do škatule od topánok žiaci pre našich seniorov z Hanisky, Sokolian a Bočiara pripravia niečo sladké, niečo slané, niečo voňavé, niečo mäkké, niečo teplé, niečo pre zábavu a niečo zo srdca. Takýchto krabíc sme od žiakov obdŕžali dostatok.

      Nakoľko v Haniske už táto akcia beží niekoľko rokov, spojili sme sa s jej organizátormi. Po vzájomnej dohode sme škatule rozdelili nasledovne: 15 škatúľ plných lásky pôjde k seniorom do Hanisky, 8 škatúľ zasa k seniorom do Bočiara, a 52 škatúľ poteší seniorov zo Sokolian. 

      Nesmiem zabudnúť spomenúť, že do tejto akcie sa zapojila aj Materská škôlka z Hanisky, ktorá nám doniesla cca 20 škatúľ, za čo im ďakujeme. 

  • Kontakty

   • Základná škola, Haniska 290
   • 055/6930159
   • Haniska 290, 044 57 Haniska Slovakia
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje