• Vyučovanie od 25.januára do 29.januára 2021

     • Vážení rodičia a milí žiaci,

      od 25.1.2021 bude pokračovať aj budúci týždeň dištančné vzdelávanie podľa vypublikovaného rozvrhu. Situáciu sledujeme a budeme Vás ďalej informovať. 

     • Medzinárodný festival recitátorov a spevákov

     • Žiačka 9. ročníka, Katka Kačmariková spolu so svojou kamarátkou Tamarou sa zúčastnili online medzinárodného festivalu recitátorov a  spevákov «АзБукиВеди», ktorý organizovali: Humanitné gymnázium v ruskom meste Kirov a Inštitút humanitných a sociálnych vied tiež v ruskom meste Kirov. Festivalu sa zúčastnili žiaci z celého sveta a v týchto dňoch naša Katka obdŕžala účastnícky certifikát. Veríme, že tento certifikát jej okrem radosti a osobnej spokojnosti pomôže v ďalšom štúdiu pri rozvoji hudobného a speváckeho talentu.  

       

      https://youtube.com/watch?v=mMWggJrwGwA&feature=share

     • Krajské kolo súťaže Ruské slovo

     • Počas víkendu 16.1.- 17.1.2021 sa uskutočnilo online Krajské kolo súťaže Ruské slovo. Porota v zložení Mgr. Adriana Lauffová,  Mgr. Janka Meluchová, Mgr. Danica Hanudeľová a Mgr. Tatiana Ponická mali v tomto čase neľahkú úlohu vybrať najlepšieho z najlepších. Máme dvojnásobnú radosť.  

      V I. kategórii POÉZIA sa na krásnom  2. mieste umiestnila žiačka 3.B triedy Terézia Imrichová.

      V II. kategórii SÓLO SPEV – 8.-9.ročník  sa na 1. mieste umiestnila žiačka 9. ročníka Katarína Kačmariková.

      Obom dievčatám srdečne blahoželáme a Katke držíme palce v Celoslovenskom kole.

      Na súťaž žiačky pripravili: Mgr. Ľubomíra Gromová, Mgr. Ľudmila Dzurňáková a Mgr. Henrieta Smolková. 

       

      Oba prednesy si môžete vypočuť: 

      https://drive.google.com/file/d/1vglPEdA0ZojvnawcDtmUhLVp0HC26JCV/view?usp=sharing

      https://www.youtube.com/watch?v=vSkUTvcVNW4&feature=share

     • Pokyny k vyučovaniu od pondelka 11. januára 2021

     • Všetky triedy  sa budú učiť dištančne (online formou). V pondelok sa  začne vyučovanie o 8.00 hod. triednickou hodinou. Od 8.45 sa učí podľa rozvrhu  hodín , ktorý je zverejnený na stránke školy. 

       

      Rodičom žiakov I. stupňa bol sprístupnený na edupage dotazník, kde môžu vyjadriť svoj názor, ako bude prebiehať vyučovanie od 18.1.2021. Podľa Vašich odpovedí rozhodneme, či sa žiaci I. stupňa vrátia do školy už  18.1. Všetko ale závisí aj od vývoja pandemickej situácie v okrese a štáte.

       

      V prípade záujmu o pomoc s vyučovaním sú pripravené naše asistentky, ktoré už niektorých rodičov a žiakov kontaktovali, ale vieme pomôcť aj ďalším. Na skontaktovanie sa je potrebný napr. mobil.

       

      Odporúčame žiakom, ktorí sa nevedia pripojiť na vyučovanie sledovať vysielanie RTVS 2 od pondelka do štvrtku v čase 9.00-10.00 s názvom Školský klub.

       

      V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte triedne učiteľky , resp. vedenie školy, a to mailom  zshaniska@gmail.com alebo priamo riaditeľku školy (0908607995 – Mgr. Helena Borufková). 

       

      Za pochopenie, trpezlivosť a spoluprácu ďakujeme. 

       

      O ďalšom postupe Vás budeme priebežne informovať. 

       

      Prílohy:

      1) Rozhodnutie Ministerstva školstva z 5.1.2021 

      2) Usmernenie Ministerstva školstva od 11.1.2021

       http://zshaniska.sk/o-skole/povinne-zverejnovanie/ostatne.html

     • Informácie o vzdelávaní žiakov

     • Prajeme Vám pekný deň,

      v prvom rade Vám chceme popriať v mene vedenia školy a celého kolektívu ZŠ Haniska všetko najlepšie v novom roku, hlavne pevné zdravie a veľa úspechov. Veríme, že sa situácia v tomto roku stabilizuje a zlepší.

      Určite s napätím sledujete vývoj ohľadom nástupu žiakov do škôl, a preto Vám chceme sprístupniť informácie, ktoré sú v tejto chvíli k dispozícii.

      Kto má záujem, máte tu odkaz na tlačovú konferenciu ministra školstva zo dňa 4.1.2021, kde nájdete množstvo odpovedí na Vaše otázky:

      https://m.youtube.com/watch?v=9s9w4t0d5KU&feature=youtu.be

      V prílohe tejto správy máte rozhodnutie ministra školstva zo dňa 4.1.2021.

      O ďalšom usmernení a organizácii výchovno - vzdelávacej činnosti Vás budeme informovať vo štvrtok po videokonferencii pedagogického kolektívu a po konzultácii so zriaďovateľom školy

      s pozdravom

      Vedenie školy

      Rozhodnutie ministra školstva

       

     • Vianočné prázdniny

     • Riaditeľstvo školy oznamuje, že vianočné prázdniny trvajú od 21. decembera 2020 (pondelok) do 8. januára 2021 (piatok).

      Vedenie a celý kolektív ZŠ Haniska Vám praje veľa zdravia, príjemné prežitie sviatkov, krásnu sviatočnú pohodu a šťastný nový rok 2021. 

     • Rozhodnutie Ministra školstva z 11.12.2020

     • Minister školstva, vedy, výskumu a športu podľa § 150 ods. 8 písm. c) zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov rozhoduje takto:

      - Vianočné prázdniny sa v školskom roku 2020/2021 uskutočnia vo všetkých základných školách a stredných školách v termíne od 21. decembra 2020 do 8. januára 2021

      - Polročné prázdniny v termíne 1. februára 2021 sa neuskutočnia. Školské vyučovanie v druhom polroku školského roka sa začína 1. februára 2021 (pondelok)

      Odôvodnenie: Termíny školských prázdnin rozhodujúce pre organizáciu školského roka sa určujú vzhľadom na vývoj epidemiologickej situácie.  

       

      Branislav Gröhling

     • December 2020 v ŠKD

     • ,,Staráme sa o vtáčiky"

      V zime, keď je všetko vonku pusté, na poliach a v záhradách už nie je žiadna úroda, vtedy hladujú aj naše vtáčiky. V týchto ťažkých časoch sa im pomôcť rozhodli deti zo školských klubov. Pán školník nám vyrobil vtáčie búdky pre všetky oddelenia. Deti sa už veľmi tešili a v skupinkách nasypali potravu do búdok, ktoré zaveseli na stromy pred školou. Sledovali, kedy priletí nejaký vtáčik. 

      Na záver sme si urobili súťaž o najkrajšiu kresbu vtáčej búdky, vtáčikov či prírody. Deti sa veľmi snažili, a tak bol každý, kto sa zapojil do súťaže, odmenený sladkosťou. Všetci sme mali hrejivý pocit, pretože sme urobili dobrý skutok. 

     • Vesmír očami štvrtákov

     • Jedna kapitola v štvrtáckej prírodovede je venovaná vesmíru. Pri samotnom učení a vysvetľovaní učiva žiaci ani nedýchali. Ukážky jednotlivých planét cez rôzne videa ich veľmi zaujali. Po jeho prebratí mali žiaci možnosť vytvoriť projekt Slnečnej sústavy podľa svojich vlastných predstáv. Tento projekt bol výzvou aj pre mnohých rodičov. Niektorí pracovali na ňom dlhé hodiny a zhotovili krásne 2D aj 3D modely, ktoré sú perfektne prepracované a na výsledok je radosť pozerať. Žiaci svoje výtvory priniesli do triedy a urobili si „vesmírnu výstavu modelov“. Neskôr ich umiestnili aj na chodbu, aby sa potešili očká všetkých detí na škole. Projekty sa žiakom naozaj vydarili.

     • Projekt ,,Viem, čo zjem"

     • Projekt „Viem, čo zjem“, do ktorého sme sa tento rok zapojili, patrí do celosvetového programu Nestlé Healthy Kids a na Slovensku v školskom roku2020/2021 štartuje už piaty ročník. Projekt prináša spoločnosť Nestlé Slovensko v spolupráci s odborným garantom – Úradom verejného zdravotníctva SR a Společnost pro výživu. Zapojením školy do projektu „Viem, čo zjem“ získajú žiaci 3. – 7. ročníkov cenné vedomosti o význame zdravého stravovania. Zábavnou formou si osvoja zásady správnej a vyváženej stravy, zorientujú sa v zložení potravín a v správnom spôsobe ich konzumácie či skladovania. Cieľom projektu je tiež oboznámiť žiakov s rizikami, ktoré so sebou nesprávna výživa prináša. Pre prihlásené triedy sú pripravené dve kolá zaujímavých prednášok o správnej výžive. Realizované budú formou interaktívnych materiálov, ako sú pracovné listy a kvízy, ktoré školy dostanú k dispozícii. Navyše, žiaci sa budú môcť počas trvania projektu navyše dobrovoľne zapojiť do dvoch kôl súťaží, pričom budú mať možnosť vyhrať zaujímavé ceny pre seba aj školu.

      Viac informácií: https://www.viemcozjem.sk

     • Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

     • Dňa 27.novembra sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Napriek pandemickej situácii sa olympiáda konala, a to online formou. Našu školu pod vedením pani učiteľky Palenčárovej, reprezentovala víťazka školského kola, Katka Kačmáriková, žiačka 9. ročníka. Porazila všetkých súperov a získala krásne 1. miesto, za čo si zaslúžila postup na krajské kolo, ktoré sa uskutoční vo februári. Súťaž je veľmi náročná, preto je potrebné, dobre sa pripraviť.

      Katka, držíme palce a blahoželáme k úspechu! 

     • Vianočné video

     • V štvrtok 3. decembra k nám prišiel do školy kameraman Rado. Kvôli pandemickej situácii sme nemohli našich rodičov a starých rodičov potešiť už tradičnou vianočnou akadémiou a tak vznikol nápad natočiť vianočné video. Nápad pochádzal od nášho pána starostu Ing. Miloša Barcala. Počas dvoch týždňov si žiaci prvého stupňa pripravovali básničky, pesničky, tančeky či divadielko. Slávnostne vyparádení sme netrpezlivo čakali na natáčanie. Všetko išlo ako po masle. Každému sa nahrávanie podarilo hneď na prvýkrát. Kameraman ocenil naše umelecké výkony. Video by malo byť zverejnené na stránke obce a samozrejme aj na školskej stránke. Dúfame, že sa Vám bude páčiť.

       

     • Na návšteve v detskom domove

     • Od pondelka do utorka deti z prvého stupňa prinášali balíčky plné sladkosti, ktoré chceli venovať deťom v detských domovoch. Túto akciu sme urobili už po druhykrát. Dokopy sa balíčkov nazbieralo až 103! Takýto počet sme vôbec nečakali. Tieto balíčky sme odovzdali deťom v Detskom domove v Sokoľanoch a v Detskom domove v Košickej Novej Vsi. Hoci kvôli pandémii tento rok chýbal Mikuláš s anjelmi, radosť v očkách týchto detí bola obrovská. Potešil ich aj krásny list, ktorý napísali žiaci štvrtého ročníka. Veľká vďaka patrí všetkým žiakom a ich rodičom, ktorí sa do tejto akcie zapojili. Ešte raz ďakujeme. 

      >>>FOTOALBUM<<<

     • Našu školu navštívil Mikuláš

     • V utorok 8.decembra k nám s veľkým buchotom zavítal Mikuláš so svojimi pomocníkmi - anjelom a čertom. Najprv sme sa všetci zľakli, ale Mikuláš nás upokojil. Povedal, že počul, že sme boli počas roka veľmi dobrí, veľmi dobre sme zvládli home office i vyučovanie počas karantény. Napomenul však niektorých z nás, že neposlúchali pani učiteľky, nepísali si domáce úlohy, neplnili si školské povinnosti, tak preto si so sebou vzal aj čerta, aby nás trošku postrašil. Po prísľube, že sa polepšíme a za básničku či pesničku sme dostali balíček plný sladkostí. Naša radosť bola nekonečná. 

       

     • Oznam

     • Milí žiaci, 

      ak chcete podarovať sladké dobroty deťom z detských domov, nezabudnite priniesť zajtra resp. v utorok zabalené balíčky a odovzdať ich Mikulášskym pomocníkom. Ešte raz ďakujeme. 

     • Mikuláš ,,Deti deťom"

     • Zaduj, víchor!

      Vločky splaš!

      Nech už je tu Mikuláš!

      Ľavá nôžka, pravá nôžka,

      nakuknem mu do batôžka

      a pomôžem vybaliť.

      Zaplníme celý byt!

       

      6. decembra opäť príde Mikuláš! Určite sa všetky deti tešia. Aj deti v detských domovoch. Tak ako aj po minulý rok, aj tento rok sa chystáme im odovzdať darčeky. Hoci to nebude priamy kontakt s týmito deťmi kvôli pandémii, nezabúdame na nich.

      Preto Vás prosíme, aby ste v pondelok resp. v utorok (7.12-8.12) potešili tieto deti sladkosťami

      v už zabalených balíčkoch a odovzdali ich Mikulášskym pomocníkom, resp. p. uč. Denise Šubovej. 

       

      Za Vaše balíčky Vám vopred ďakujeme. 

     • Testovanie 6

     • V tomto školskom roku sa v októbri šiestaci zapojili do pilotného testovania z matematiky a slovenského jazyka. Celkové výsledky nás potešili. Tu sú: 

      Slovenský jazyk a literatúra

      Nelka Lacková - 94,4%

      Lenka Beliová - 86,1%

      Nelka Vargová - 86,1%

      Tamarka Dzurová - 83,3%

      Maxim Bobko - 77,8%

      Lenka Krajňáková - 77,8%

      Viki Basová - 75%

      Matej Franko - 75%

      Samuel Šimko - 75%

       

      Matematika

      Tamara Dzurová - 90,6%

      Nelka Lacková - 84,4%

      Maxim Bobko - 81,3%

      Lenka Krajňáková - 81,3%

      Samuel Šimko - 81,3%

      Nelka Vargová - 81,3%

      Marianka Miková - 78,1%

      Jakub Piško - 78,1%

      Nikolas Lacko - 75,0%

     • Oznam

     • Vážení rodičia a milí žiaci, 

      chceli  by sme Vám oznámiť, že vyučovanie v piatok 27.11.2020  bude končiť najneskôr o 12,30 hod. z prevádzkových dôvodov. Je nám ľúto, ale výchovno-vzdelávaciu činnosť v ŠKD nie je možné v tento deň zabezpečiť. 

      Ďakujeme za porozumenie. 

     • Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka

     • Tak ako každý rok i teraz sa  na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Zúčastnili sa ho žiaci 8. a 9. ročníka, ktorí vypracovávali úlohy dištančnou formou. Na prvom mieste sa umiestnila žiačka 9. ročníka K. Kačmariková, ktorá nás bude reprezentovať na okresnom kole. Na druhom mieste sa umiestnila E. Palenčárová, 8. roč. a na treťom mieste sa umiestnili S. Majorošová, 8. roč. a S. Benešová, 9. roč.

      Víťazom srdečne blahoželáme!