• Lyžiarsky výcvikový kurz Tatranská Štrba 20.2.-24.2.2023

     • Aj túto zimu naši žiaci 5-9. ročníka absolvovali lyžiarsky výcvik. Tentokrát sa konal v krásnej tichej obci Tatranská Štrba. Výcvik sme absolvovali v lyžiarskom stredisku Lopušná dolina, kde sme si užívali lyžiarske radovánky.

      Aj napriek tomu, že nám počasie neprinieslo pravý tatranský mrázik, snehu sme si vychutnali až až. Sem tam na nás vykuklo slniečko, občas nás pokropil nevítaný, februárový dáždik.

      Na svahu sme strávili veľa času. Lyžovali sme od rána každý deň, čo nás však neodradilo od ďalších pohybových aktivít, vrátane výletu na Štrbské pleso, ktorý sme s deťmi absolvovali.

      Únava nás nezmohla ani ďalšie dni a tak v tretí deň prišiel čas aj na diskotéku, ktorá bola obohatená o vedomostný kvíz. O bohaté občerstvenie nebola núdza.

      Okrem výletu na Štrbské pleso sme si užili aj výlet na Hrebienok, kde sme navštívili Ľadový dom. Tam však naše dobrodružstvo zďaleka nekončilo. Vybrali sme sa na krásne Studenovodské vodopády. Pohľad na ne stál za to. Naspäť sme sa vrátili svižným krokom späť na Hrebienok a odtiaľ lanovkou do Starého Smokovca.

      Veľmi pozitívne by sa dal zhodnotiť aj náš hotel, v ktorom sme počas kurzu prebývali. Hotel nám doprial okrem strechy nad hlavou aj výdatný pokrm, vrátane švédskych stolov.

      Všetci žiaci si viedli počas lyžiarskeho výcviku veľmi dobre. Bolo cítiť oddanosť, kolektívnosť a v neposlednom rade aj veľkú obetavosť. Všetci pedagógovia, vrátane šikovných inštruktorov, si počínali bez väčších problémov a popasovali sa aj v zložitých situáciách.

      Predposledný deň sme zahájili preteky v slalome, a to v jednotlivých kategóriách chlapcov a dievčat. Spolu s vedúcim kurzu sme zostavili trať a následne sme si rozdelili úlohy.  Deti sme na konci výcviku za ich výsledky a výkon odmenili diplomami, medailami a nechýbali ani sladké odmeny.

      Posledný deň výcviku sa nám trošku nebo rozplakalo. Avšak ani to nás neodradilo si vychutnať poslednú lyžovačku na tomto výcviku. Po poslednom obede sme sa všetci zbalili a obohatení o zážitky a lyžiarske schopnosti sme sa vrátili späť do našej Hanisky.

     • Lyžiarsky výcvikový kurz Jahodná 20.2.-24.2.2023

     • V priebehu uplynulého týždňa sa žiaci 1. stupňa našej školy zúčastnili lyžiarskeho výcvikového kurzu v stredisku Jahodná. Žiaci od 1. až po 4.ročník, pod dozorom štyroch pedagogických zamestnancov našej školy a pod vedením piatich skúsených inštruktorov, mali možnosť naučiť sa alebo zdokonaliť svoje lyžiarske schopnosti. Slnečné počasie im dodávalo energiu a o tom, že sú všetci po tomto týždni naozaj skvelými lyžiarmi, sa mohli presvedčiť aj rodičia, ktorí ich prišli v hojnom počte podporiť v posledný deň. Aj napriek sychravému počasiu sa v piatok uskutočnili preteky, deti si zmerali svoje sily a tí najlepší boli ocenení diplomami a sladkými odmenami. Všetci si však zaslúžia pochvalu za ich výdrž, odhodlanie a skvelé športové nasadenie. Už sa tešíme na budúci rok!!!

     • Január v ŠKD

     • ,,Čo mi priniesol Ježiško?" Na túto tému deti v ŠKD svojimi výtvarnými prácami prezradili, aké vytúžené darčeky od Ježiška dostali. Nasledujúci deň prezentovali hračku, ktorá sa stala ich obľúbenou. 

      V krásnom zimnom počasí sme sa vybrali na potulky turistickým chodníkom v obci, kde si deti mohli pozrieť informačné tabule ,,Naše vtáky". Na túto tému sme im pripravili aj krátky kvíz. 

      Naučili sme sa, ako píšu nevidiaci a slabozrakí pomocou Braillovho písma. 

      V súťaži: ,,Chcem, aby si sa ku mne takto správal" sme z detských prác zhotovili výstavku. 

      Gymnastiku pri hudbe si niektorí zacvičili s fit loptami v tanečnej miestnosti, iní zas pri predvádzaní tanca v rytme piesní. 

      Keďže bolo obdobie fašiangov a blížil sa karneval, deti si zhotovili krásne pestrofarebné masky. 

     • Valentínska diskotéka

     • Lásku potrebuje každý. Je prítomná v rodinách, vzťahoch a spoločenstvách. Dúfame, že sa aj nám v piatok 17. 2. 2023 podarilo v škole vytvoriť priateľskú a láskavú atmosféru na našej diskotéke. Žiaci ôsmeho ročníka, školský parlament a učitelia sa rozhodli zorganizovať túto milú akciu. Pred začiatkom sme krásne vyzdobili školskú jedáleň a pripravili stoly. Pani kuchárky nám upiekli skvelý koláč a žiaci sa posilnili aj vlastnými zásobami. Aparatúru a DJ-ský pult obsluhovali ôsmaci, ktorí vyberali tie najlepšie pesničky. V krátkych prestávkach sa aj súťažilo - nechýbal klasický stoličkový tanec, tanec s balónmi za chrbtom, papierové preteky a karaoke. Pani riaditeľka sa na záver poďakovala prítomným žiakom za vynikajúcu náladu. Na toto popoludnie budeme určite ešte dlho spomínať! Každému dobre padlo začať nový polrok zábavne, tancom a s priateľmi. Dôkazom sú šťastné tváre na fotografiách z diskotéky.

     • Karneval

     • Dňa 10. februára 2023 sa v našej škole ozývala hudba a šťastný smiech detí. Konečne nastal deň očakávaného karnevalu. Deti sa v maskách zabávali, súťažili a tancovali. Mali pripravené aj malé občerstvenie, ktoré im prichystali pani kuchárky. Všetky masky boli očarujúce a zároveň odmenené malým sladkým keksíkom. No tie najkrajšie, ktoré vybrala tajná porota, boli odmenené vecnými cenami. Samozrejme sme nezabudli ani na diplom:

      ŠKD1:  ◦ Natálka Kmecová

                     ◦ Lara Kisti

                     ◦ Jakub Pelčarský

                     ◦ Emma Ondryáš

        ŠKD 2: ◦ Julka Čonková

                     ◦ Filip Turták

                     ◦ Valerij Tóth

                     ◦ Yasminka Vargová

      ŠKD 3 : ◦ Tomáš Peko

                    ◦ Samko Karaffa

                    ◦ Gabika Csorbová

                    ◦ Klaudia Kondášová

      ŠKD 4: ◦ Izabelka Pavlíková

                   ◦ Anička Kvašná

                   ◦ Jakub Oravec

                   ◦ Michal Varga

      Za prvý stupeň:  ◦Terezka Šimková

                                   ◦ Ninka Lovásová

                                  ◦  Samko Krempaský

                                   ◦ Lacko Kocai

       

     • Valentínske srdiečko

     • Počas tohto týždňa prebehlo hlasovanie o najkrajšie Valentínske srdiečko, ktoré žiaci vyrábali počas výtvarných výchov resp. v školských kluboch. A tu sú už výsledky: 

      1. miesto: ŠKD 4 - Kiara Majorošová, Anička Kmecová, Anička Kvašná, Izabelka Pavlíková, Dominika Kenderková, Radka Šimková, Soňa Benešová, Evka Kmecová  (valentínske srdiečko č. 7, s počtom hlasov 54)

      2. miesto: Patrik Jusko a Lacko Kocai (valentínske srdiečko č. 17, s počtom hlasov 24)

      3. miesto: Lenka Beliová (valentínske srdiečko č. 11, s počtom hlasov 17)

      Blahoželáme a ďakujeme za skrášlenie priestorov školy!

     • Prednáška o zdravej výžive

     • V piatok 10. februára a v pondelok 13. februára sa uskutočnili prednášky na tému Zdravá výživa. Obe prednášky boli nielen poučné, ale aj zábavné. Zúčastnili sa ich žiaci prvého až piateho ročníka. 

     • Tretiaci šijú

     • Na hodinách pracovného vyučovania tretiaci naberali praktické zručnosti v šití. Konkrétne tretiaci šili valentínske srdiečka pre svojich rodičov. Pozrite, ako sa im darilo. 

     • Fašiangový karneval

     • Starosta obce a zastupiteľstvo Obecného úradu v Sokoľanoch v spolupráci s folklórnym súborom Sakaľčane a klubom dôchodcov pozýva deti na Fašiangový karneval, ktorý sa uskutoční 18.2.2023 o 16.00 hod v Kultúrnom dome v Sokoľanoch. 

      Deti majú vstup zdarma, vstup je povolený len v sprievode dospelej osoby. Cena vstupného pre dospelú osobu je 1,-EUR. 

      Čaká na Vás maľovanie na tvár, športové hry, balónová show, detská diskotéka i odmena za každú masku. 

      Občerstvenie - dones si, čo zješ

      Tak neváhajte, a príďte sa zabaviť. 

     • 14.február - Deň sv. Valentína

     • Deň svätého Valentína,

      lásky čas on pripomína.

      Srdiečko maj otvorené,

      pre cit lásky je stvorené.

      Lásku daruj každý deň,

      možno splníš iným sen!

      Krásny Valentín!

       

      Aj takéto, alebo podobné básničky zazneli v pripravených Valentínkach, ktoré včera rozdával náš poštár Janko alias Nikolas, za čo mu ďakujeme. Valentínky potešili všetkých, aj obdarovaných, aj obdarúvajúcich. 

     • Školské kolo : Hviezdoslavov Kubín

     • Dňa 10. 02. 2023 sa konalo školské kolo recitačnej prehliadky Hviezdoslavov Kubín. Je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v prednese. Zúčastnilo sa na nej 23 žiakov 2. až 9. ročníka. Súťažilo sa podľa ročníkov v troch kategóriach v prednese poézie i prózy. Porotu tvorili Mgr. Ivana Laššáková, Mgr. Daša Palenčárová a Mgr. Ľubomíra Gromová.

      Výsledky školského kola sú nasledovné:

       

      1. Kategória

      prednes poézie:

      1. miesto: Júlia Čonková, 4. B

      2. miesto: Emma Iglaiová, 4. A

      3. miesto: Daniela Kopperová, 4. A

      prednes prózy:

      2. miesto: Ela Švábová, 2. ročník

      3. miesto: Klára Pavlíková, 3. ročník

      Pre nedostatok súťažiacich a vyrovnané výkony sme 1. miesto v tejto kategórii neudelili.

       

      2. Kategória

      prednes poézie:

      1. miesto: Terézia Imrichová, 5. B

      2. miesto: Daniel Výrostko, 5. B

      3. miesto: Patrícia Pohorencová, 5. A

      prednes prózy:

      1. miesto: Dorota Šamková, 5. B

      2. miesto: Daniela Ondočková, 5. A

      3. miesto sme pre nedostatok súťažiacich neudelili.

       

      3. Kategória

      prednes poézie:

      1. miesto: Frederika Ferčáková, 8. ročník

      2. miesto: Šimon Ondočko, 7. ročník

      3. miesto: Marianna Miková, 8. ročník

      prednes prózy:

      1. miesto: Alena Horváthová, 9. ročník

      2. miesto: Lucia Oravcová, 7. ročník

      3. miesto: Miroslava Horváthová, 7. ročník

       

      Víťazov jednotlivých kategórii sme odmenili diplomami a vďaka príspevku ZRPŠ i peňažnými poukážkami do kníhkupectva.

      Ďakujeme súťažiacim za pekný umelecký zážitok. Držíme palce všetkým, ktorí nás budú reprezentovať v okresnom kole recitačnej prehliadky Hviezdoslavov Kubín, ktoré sa uskutoční 29. a 30.3.2023 v Košiciach.

       

      ZRŠ: Mgr. Ľubomíra Gromová

     • Karneval na škole

     • Dňa 10. 02. 2023 sme sa zapojili do 6. ročníka súťaže „Karneval na škole“ zaslaním fotografie z nášho karnevalu.

      Vyhrávajú prvé 3 fotografie s najvyšším počtom bodov, 3 fotografie, ktoré vyberie porota Talent Agent.

      Oslovujeme vás s možnosťou zahlasovať za našu fotografiu, aby sme práve my mohli vyhrať jednu zo zaujímavých cien.

       

      Čo môžeme vyhrať?

      Výherca 1. miesta si bude môcť sám vybrať jeden z týchto hodnotných balíčkov:

       

      a.) Multifunkčná Tlačiareň Brother DCP-L2532DW

          20 sladkosti.

          5 USB kľúčov.

          5 slúchadiel do uší. 

          Balíček školských pomôcok

       

      b.) NESPRESSO DE'LONGHI INISSIA EN80.B

          20 sladkosti.

          5 USB kľúčov.

          5 slúchadiel do uší. 

          Balíček školských pomôcok

       

      c.) Digitálny fotoaparát Sony Cyber-Shot DSC-W800.

          20 sladkosti.

          5 USB kľúčov.

          5 slúchadiel do uší. 

          Balíček školských pomôcok

       

      d.) Tablet Lenovo TAB M10 Wi-Fi ZA4G0019CZ.

          20 sladkosti.

          5 USB kľúčov.

          5 slúchadiel do uší. 

          Balíček školských pomôcok

       

      e.) Prenosný rádio prehrávač Sony ZS-PS50, na CD aj MP3

          20 sladkosti.

          5 USB kľúčov.

          5 slúchadiel do uší. 

          Balíček školských pomôcok

       

      f.) Notebook Umax VisionBook 12Wr UMM230126

          20 sladkosti.

          5 USB kľúčov.

          5 slúchadiel do uší. 

          Balíček školských pomôcok

       

      2. miesto získa:  

          Prenosné rádio na MP3.

          20 sladkosti.

          5 slúchadiel do uší. 

          Balíček školských pomôcok

       

      3. miesto získa:

          20 sladkosti.

          Balíček školských pomôcok

          2x USB kľúč

       

      Je to nás a opäť na našej súťaživosti ako uspejeme.

      Tu je link k fotografii z nášho karnevalu:

       

      bit.ly/talentagenthaniska

       

      ŠKD ZŠ Haniska

       

     • Výsledky školského kola Geografickej olympiády

     • Pripomeňme si, že v novembri, presne 23.11.2022 sa uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády.  Olympiáda prebiehala formou on-line. Zúčastnilo sa jej 22 žiakov z druhého stupňa. Žiaci súťažili v troch kategóriách.

      Kategória G – piaty ročník

      Kategória F  - šiesty a siedmy ročník

      Kategória E – ôsmy a deviaty ročník

       

      A už tu máme výhercov: 

      - kategória G: Danielka Ondočková

      - kategória F: Patrik Čerkala

      - kategória E: Maxim Bobko

       

      Srdečne blahoželáme! 

     • Dejepisná olympiáda

     • Dňa 07. 12. 2022 prebehlo na našej ZŠ školské kolo Dejepisnej olympiády, na ktorej sa zúčastnili žiaci deviateho ročníka. Z celkového počtu 8 súťažiacich (7 chlapcov a 1 dievča) v kategórii C bolo úspešných 7 súťažiacich, z ktorých prví dvaja postúpili s rovnakým počtom bodov do okresného kola.

      Školské kolo prebehlo bez akýchkoľvek problémov. Súťažiaci museli zvládnuť otázky z troch tematických celkov, a to monotematický (veda a technika), príslušné učivo 9. ročníka a regionálne dejiny. Najlepšie súťažiaci zvládli otázky z príslušného učiva (od 50 % do 85 %), za ním nasledoval monotematický celok (od 52 % do 70 %) a najťažším tematickým celkom sa ukázali byť otázky z regionálnych dejín (od 20 % do 60 %).

      Výsledky: 

      1. miesto: Lukáš Skvašík (69 bodov)

      2. miesto: Samuel Sabo (69 bodov)

      3. miesto: Šimon Doša (68 bodov)

       

      Všetkým zúčastneným ďakujeme, úspešným riešiteľom gratulujeme k úspechu a postupujúcim do okresného kola súťaže držíme palce pri reprezentácii našej školy.

     • Všetkovedko – súťaž o titul najmúdrejšieho medzi najbystrejšími

     • V tomto školskom roku sa bystrí žiaci 1. stupňa opätovne zapojili do vedomostnej súťaže Všetkovedko. Testovaním v tejto súťaži, ktorá si nevyžaduje vedomosti len z jedného predmetu, ale preverí všeobecný prehľad detí zo všetkého, čo ich obklopuje, si žiaci otestovali najmä čítanie s porozumením, prácu s testom a odpoveďovým hárkom. Titul Všetkovedka získala žiačka 4. B triedy, Eva Kmecová.

      Titul Všetkovedkov učeň  získali títo žiaci:

      2. ročník – Richard Palenčár, Vratko Šporka, Stanislav Ferenc, Soňa Benešová, Terézia Šimková a Ela Švábová,

      3. ročník – Zuzana Výrostková, Ján Čerkala, Oliver Rusnák a Jakub Pelčarský,

      4. ročník – Patrik Jusko, Richard Čarný, Lenka Bodnárová, Viktor Figmik a Júlia Čonková

      Menovaným srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov!                                                                                                                                            

     • YPSILON - slovina je hra

     • Radi by sme sa s vami podelili o výsledky 6. ročníka súťaže YPSILON - SLOVINA JE HRA, v ktorej si žiaci zmerali sily v ovládaní materinského jazyka. Vďaka podpore Rady rodičov a ich príspevku 2% z dane súťažilo 54 žiakov našej školy. Celkovo sa súťaže zúčastnilo 344 škôl a súťažilo 9 810 žiakov z celého Slovenska. 

      Získali sme 9. miesto s 91,48% úspešnosťou.

      Každý ročník mal vlastnú kategóriu. V každej z kategórii bolo udelených až 10 cien. Základným kritériom bolo dosiahnutie najvyššieho počtu bodov. Naša žiačka Simonka Palenčárová z 1. B triedy získala 5. cenu: knihu Branislava Jobusa, ktorú venovala do súťaže Slovenská pošta. Diplomy a ocenenia si najúspešnejší riešitelia súťaže Ypsilon prevzali z rúk pani učiteliek slovenského jazyka 31.1.2023 v deň slávnostného vyhodnotenia 1.polroka školského roku 2022/2023. Blahoželáme všetkým úspešným riešiteľom a špeciálne žiakom, ktorým sa podarilo získať 100%. Sú to: 

      1. B  Simona Palenčárová, Gabriela Csorbová, Jeremias Straka,

      3. roč. Lukáš Starších, Klára Pavlíková,

      4. A Dominik Kolko

       

      Ďalšími úspešnými riešiteľmi sú za:

      1. ročník – Tomáš Peko, Samuel Karaffa, Šimon Kuzma, Natália Oravcová, Jakub Kuc, 
      2. ročník ­­– Noemi Kollárová, Terézia Šimková, Barbora Vargová, Richard Palenčár, Soňa Benešová, Kiara Majorošová,
      3. ročník – Štefan Binda, Nela Sedláková, Tomáš Struhár, Natália Kmecová, Lukáš Horváth,
      4. ročník – Nela Pradová, Nina Lovasová, Lenka Bodnárová, Daniela Kopperová, Yasmin Vargová, Radoslava Kuzmová, Evangelina Zubková,
      5. ročník – Daniela Ondočková, Zoja Hiščáková, Dorota Šamková, Viktória Franková, Emma Godušová, Ema Čonková, Nina Papugová, Radoslava Papugová, Laura Majorošová, Dávid Eliaš,
      6. ročník – Matej Čamaj, Natália Szunyogová, Vanesa Čechová,
      7. ročník – Lenka Oravcová, Šimon Ondočko, Vanessa Godušová, Bianka Tóthová, Diana Džubarová,
      8. ročník –  Nela Vargová, Lenka Beliová, Nela Lacková, Miroslava Macáková, Jakub Piško, Samuel Šimko
      9. ročník – Alena Horváthová

       

      Srdečne blahoželáme!!!

     • Pripravované akcie

     • Dňa 10. februára 2023 chystáme ,,Karneval pre žiakov I. stupňa" od 14.00 do 16.30 hod. Nezabudnite si pripraviť krásne masky a príďte sa zabaviť a zasúťažiť si. 

       

      Dňa 17. februára 2023 pripravujeme pre žiakov II. stupňa Valentínsku diskotéku od 15.00 do 18.00 hod. Tak sa pekne oblečte a príďte si zatancovať. 

     • Recitačná súťaž

     • 2. februára 2023 sa konalo v Košiciach krajské kolo súťaže v prednese kresťanskej poézie a prózy: ...a Slovo bolo u Boha... Samotná súťaž začala slávnostnou sv. omšou s otcom biskupom Marekom Forgáčom, po ktorej sa súťažiaci rozišli podľa kategórií do tried, na to určených. Našu školu reprezentovali v jednotlivých kategóriách 4 dievčatá. Dorotka Šamková z 5.B získala v prednese prózy pekné 3. miesto, ku ktorému jej úprimne blahoželáme.

     • Svetový deň bez mobilu

     • Vážení rodičia, milí žiaci!

      V pondelok 6.februára je Svetový deň bez mobilu. Skúsme to aj my! Odložme v tento deň telefón a venujme svoj čas radšej rodine, priateľom, športu, knihe alebo spoločenským hrám. 

      Verím, že sa všetci zapojíme a strávime o to krajší deň bez mobilu! 

   • Kontakty

    • Základná škola, Haniska 290
    • 055/6930159
    • Haniska 290, 044 57 Haniska Slovakia
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje