• Február 2020 v ŠKD

     • Výtvarný krúžok

      V tomto mesiaci sme mali trikrát výtvarný krúžok. V prvom týždni sme si vytvorili fašiangové masky zvieratiek, nakoľko je tento mesiac spojený práve s fašiangami. Počas druhého týždňa sme vytvárali valentínske srdiečka, ktoré určite potešili všetkých rodičov. K nim deti pridali aj milé venovanie. V tretí týždeň sme sa zamerali na výtvarnú súťaž - ,,Vitamíny v našej strave", do ktorej sme sa zapojili a ovocie a zeleninu deti tvorili kolážou.

     • Január 2020 v ŠKD

     • Pohybové hry

      Medzi najobľúbenejšie pohybové hry u detí patria hry s loptami. Osvojovali sme si základné pohybové zručností, ktoré sú vhodnou formou prípravy predovšetkým pre športové hry: chytanie a prihrávanie lopty, vedenie lopty, triafanie do bránky, koša a rôznych terčov. Hrali sme rôzne zaujímavé hry: „Lopta smerom k lopte.“, „Stretnú sa lopty?“, „Loptička na trati.“, „Nenechajte si ujsť loptu do bránky!“, „Lopta v koši.“... Deti sa aktívne a s radosťou zapájali do činnosti jednotlivých hier a poctivo súťažili.

      Výtvarný krúžok

      Po vianočných sviatkoch sa deti tešili darčekom, ktoré dostali pod stromček. Nechýbala ani obľúbená kniha, ktorú si na výtvarnom krúžku ilustrovali. Zároveň si vytvorili obaly na knihy. Šikovní výtvarníci si zhotovili vlastné pexeso, veselých smailikov - emoji, ktoré zdobia našu chodbu. 

     • Okresné kolo matematickej olympiády

     • 29. januára 2020 sme sa zúčastnili okresného kola Matematickej olympiády. Bol to už 69. ročník tejto súťaže. Školu zastupovali žiaci 5. a 9. ročníka.

      Žiaci 5. ročníka sa tejto súťaže zúčastnili po prvýkrát. Sú to títo žiaci: Nelka Vargová, Lenka Beliová, Jakub Piško a Nelka Lacková. Hoci s počtom bodov sa nestali úspešnými riešiteľmi, určite majú zaujímavú matematickú skúsenosť. 

      Žiak 9. ročníka Ján Imrich sa stal úspešným riešiteľom.

      Srdečne mu blahoželáme!

     • Okresné kolo Geografickej olympiády

     • 6. februára 2020 sme sa zúčastnili okresného kola Geografickej olympiády.  Bol to už 48. ročník. Súťažilo sa v troch kategóriách. Úlohy boli náročné a dosiahli sme tieto úspechy: 

      Kategória E - žiaci 8. a 9. ročníka

      4. miesto - Ján Imrich

       

      Kategória F - žiaci 6. a 7. ročníka

      2. miesto - Peter Výrostko

       

      Kategória G - žiaci 5. ročníka

      9. miesto - Jakub Piško

       

      Srdečne blahoželáme!

     • Šaliansky Maťko

     • Dňa 5. 2. 2020 sme sa zúčastnili okresného kola súťaže v prednese slovenskej povesti ,,Šaliansky Maťko". Našu školu reprezentovala žiačka 5. ročníka, Nela Vargová, ktorá získala čestné uznanie.

      Srdečne blahoželáme!

     • Chrípkové prázdniny

     • Riaditeľstvo ZŠ Haniska oznamuje rodičom a žiakom, že na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Košiciach, bude vyučovanie z dôvodu zvýšeného počtu žiakov s chrípkovým ochorením PRERUŠENÉ od 6. februára 2020 (štvrtok) do 10. februára 2020 (pondelok). Vyučovanie bude pokračovať 11. februára 2020 (utorok).

       

     • Polročné prázdniny

     • Riaditeľstvo Základnej školy v Haniske oznamuje, že v pondelok, 3. februára 2020, sú polročné prázdniny. Nástup žiakov do školy je v utorok 4. februára 2020.

     • Ruské slovo

     • Dňa 16. januára 2020 sa v Košiciach konal 14. ročník krajského kola súťaže Ruské slovo. Do tejto súťaže v speve ruských piesní v ruskom jazyku s témou „Vďaka za mier“ sa zapojili aj žiaci našej školy.

      Žiačka 4. ročníka Lucia Oravcová obsadila v kategórii 1.-4. ročník sólový spev 1. miesto.

      Skupina Slávici zo 4. ročníka: Eliška Horváthová, Vanessa Godušová, Nikola Kačmáriková a Tomáš Sedlák kategórii 1.-4. ročník skupinový spev obsadili 1. miesto.

      Žiačka Alenka Horváthová v kategórii sólový spev 5.-7. ročník obsadila 3. miesto.

      Žiačka Katarína Kačmáriková v kategórii sólový spev 8.-9. ročník obsadila 1. miesto.

      Víťazom blahoželáme a tešíme sa s nimi z postupu do celoslovenského kola.

     • Ypsilon - slovina je hra

     • Ako sme už spomínali vyššie, 12. decembra sa naši žiaci zúčastnili celoslovenskej súťaže Ypsilon - slovina je hra, do ktorej sme sa zapojili po prvýkrát. Náročné úlohy riešili žiaci od prvého do deviateho ročníka. Zvládli ich veľmi dobre, niektorí aj so 100%-tnou úspešnosťou. Veď sa pozrite: 

      1. ročník

      Dominik Kolko - 100%

      Oliver Zeleňák - 98%

      Danielka Kopperová - 100%

      Vaneska Nahajová - 92%

      Lenka Bodnárová - 98%

      Julka Čonková - 98%

      Dominik Szabó - 95%

      Viktor Figmik - 94%

      Evangelina Turtáková - 96%

      Nina Lovásová - 89%

       

      2. ročník

      Filip Dzura - 97%

      Danielka Ondočková - 100%

      Laura Majorošová - 99%

      Emma Godušová - 100%

      Nina Papugová - 99%

      Terezka Imrichová - 100%

      Dorotka Šamková - 97%

      Zoja Hiščáková - 100%

      Dávid Eliaš - 89%

      Daniel Szabó - 97%

       

      3. ročník

      Vivi Majorošová - 91%

      Matej Čamaj - 94%

      Patrik Čerkala - 92%

      Karin Kolková - 92%

      Vaneska Čechová - 90%

     • Novoročný futbalový turnaj mladších žiakov

     • Dňa 3.1.2020 sa uskutočnil halový futbalový turnaj v telocvični Základnej školy Haniska. Začiatok turnaja bol o 10.00 hod. Turnaja sa zúčastnili štyri družstvá. Pomenovali sme ich podľa farby ich dresov: oranžoví, zelení, žltí a bieli. Každé družstvo malo štyroch hráčov. Všetky družstvá odohrali šesť zápasov. Zápasy boli celkom vyrovnané a padalo aj veľa gólov. Chlapci sa snažili ako len vedeli. Veľa chlapcov malo dostatočnú podporu v hľadisku v podobe rodičov alebo starých rodičov, ktorí ich prišli povzbudiť. Všetky družstvá počas turnaja dostali aj sladké džúsiky a čokoládu. Na konci turnaja si chlapci pochutili aj na pizzi. To, že družstvá boli vyrovnané sa potvrdilo aj tým, že prvé dva teamy v tabuľke získali rovnaký počet bodov, a to 13. A tak museli rozhodnúť aj strely na prázdnu bránu cez celé ihrisko. Ešte aby som nezabudol na prvých dvoch miestach sa umiestnili družstvá zelených a oranžových. Pri rozstrele mali napokon viac šťastia oranžoví, ktorí nakoniec turnaj vyhrali. Víťazné družstvo tvorili títo hráči: Riško Čarný, Kristiánko Majoroš, Dávidko Bádnár a Maroš Preisch. Zelené družstvo, ktoré skončilo na 2. mieste bolo zložené takto: Branko Mura, Dominik Kolko, Erik Češelka a Matej Németh. Tretí nakoniec skončili bieli a to: Matej Čamaj, Samo Hiľovský, Riško Juhás a Sebík Antoš. A na štvrtom mieste skončilo družstvo žlté a to: Matej Franko, Jakub Ridarčík, Marko Miklóš a Edko Hiľovský. Víťazný team dostal pekný pohár a medaily. Medaily dostali aj všetci zúčastnení, takže radosť bola obrovská. Chcem sa týmto poďakovať pani riaditeľke Helene Borufkovej aj pánovi Vladovi Havrilovi za sponzorovanie turnaja (medaile, pohár, sladkosti, pizze...). Veľká vďaka patrí aj rodičom osobitne Gabimu Čarnému, Bohušovi Kolkovi, Drahušovi Frankovi za pomoc pri organizovaní turnaja (fotenie, kúpa sladkostí, odovzdanie cien, dozor na zápasoch). Tiež nesmiem zabudnúť na nášho pána školníka, ktorý bol mojou pravou rukou a tiež nášmu časomeráčovi Františkovi Truhanovi. Už teraz sa tešíme na nasledujúci futbalový turnaj. Športu zdar a futbalu zvlášť. 

      Tréner Marcel Majoroš

     • December v ŠKD

     • Na výtvarnom krúžku si deti vyrobili Mikulášsku čižmičku, farebných snehuliakov, zvončeky a vločky, ktorými urobili zimnú a vianočnú výzdobu chodby. Papierový náhrdelník si zhotovili ako darček pod stromček pre svoje mamičky.

      Na tvorivku sme sa počas tohto mesiaca poctivo a s radosťou pripravovali na najkrajšie sviatky roka. Najprv sme si vyrobili adventný kalendár, neskôr vianočné pozdravy a v závere mesiaca sme si z rôznych surovín pripravili vianočnú hostinu. Koláčiky v tvare guličiek boli sladkým zavŕšením kalendárneho roka.

       Pohybové hry v decembri sa niesli v znení rôznych moderných a ľudových tancov. Výstupom tohto krúžku bolo tanečné vystúpenie žiačok na Vianočnej akadémii v kultúrnom dome v Haniske a v Sokoľanoch. Dievčatá sa skvelo predviedli svojim nacvičeným moderným tancom na rytmickú pieseň „Vianoce sú zas: Ego & Robert Burian“. Tešíme sa na ďalšie podobné podujatia!

     • Vianočné prázdniny

     • Riaditeľstvo školy oznamuje, že vianočné prázdniny trvajú od 23. decembera 2019 (pondelok) do 7. januára 2020 (utorok). Školské vyučovanie sa začne 8. januára 2020 (streda). 

      Vedenie a celý kolektív ZŠ Haniska Vám praje príjemné prežitie sviatkov, krásnu sviatočnú pohodu a šťastný Nový rok.

     • Zmena času odchodu autobusu

     • Spoločnosť Eurobus a.s. Vám oznamuje, že od nedele 15.12.2019 dochádza k zmene cestovného poriadku v autobusovej doprave. Našich žiakov sa týka táto zmena len v posune autobusu po piatej vyučovacej hodine z 12.20 hod na 12.30 hod., aby sa žiaci stihli spokojne naobedovať.

     • ŠKD v stredu 18.12.2019 len do 15.00 hod!!!

     • Oznamujeme rodičom a deťom, že všetky školské kluby budú v stredu 18. decembra 2019 len do 15.00 hod z organizačných dôvodov. Prosíme, aby ste si do daného času deti vyzdvihli. Ďakujeme za pochopenie!

     • Vianočná akadémia - zmena času

     • Milí rodičia, milí žiaci,

      upozorňujeme Vás na zmenu času Vianočnej akadémie, ktorá sa uskutoční dňa 15.decembra 2019 v sále kultúrneho domu už od 14.30 hod. 

      Zraz žiakov bude v klube v kultúrnom dome v Haniske o 14.15 hod.

      Ďakujeme za pochopenie!

      Všetci ste srdečne vítaní!

     • Daruj sladkosť pre deti z detského domova

     • Milé deti, milí rodičia, 

      pripomíname Vám projekt Mikuláš ,,Deti deťom". Zajtra, t.j. 9.decembra 2019 môžete priniesť nejakú sladkosť, ktorú chcete darovať deťom v dvoch detských domovoch. Náš Mikuláš spolu s anjelmi navštívi tieto detské domovy a odovzdá im Vaše sladkosti. Urobme radosť aj týmto deťom! Ďakujeme! 

     • Rodičovské združenie len pre žiakov 9. ročníka

     • Riaditeľstvo Základnej školy v Haniske oznamuje, že rodičovské združenie len pre žiakov 9. ročníka, ktoré malo byť 12.decembra 2019, sa zo zdravotných dôvodov prekladá na iný termín, ktorý Vám bude vopred oznámený. 

      Ďakujeme za pochopenie.

     • Mikuláš ,,Deti deťom"

     • ,,Každé dieťa si zaslúži na Mikuláša prekvapenie."

      Touto vetou by sme sa chceli riadiť aj my, žiaci našej základnej školy. Pod vedením pani učiteľky Furmanovej a školského parlamentu vznikla myšlienka venovať sladké dobroty vybranému detskému domovu a aj týmto deťom pripraviť Mikulášske prekvapenie. Tak nám skúste pomôcť a odovzdajte malé maškrty Mikulášskym pomocníkom v pondelok 9.decembra 2019. V popoludňajších hodinách navštívime detský domov spolu s Mikulášom a anjelmi a odovzdávame im Vaše sladkosti. ĎAKUJEME!

     • Pripravované akcie na mesiac december

     • 4.12.2019 - Geografická olympiáda

      5.12.2019 - Dejepisná olympiáda

      5.12.2019 - ProEduco

      6.12.2019 - Mikuláš v škole

      6.12.2019 - Uvítanie detí do života spojené s príchodom Mikuláša - o 16.00 hod. v sále kultúrneho domu

      10.12.2019 - Pytagoriáda 3,4,5. ročník

      10.12.2019 - Exkurzia firiem v Kechneci pre žiakov 8.-9. ročníka v rámci výberu povolania

      11.12.2019 - Pytagoriáda 6,7,8. ročník

      12.12.2019 - Ypsilon - celoslovenská súťaž v slovenskom jazyku

      14.12.2019 - Vianočná akadémia v Sokoľanoch o 15.00 hod. 

      15.12.2019 - Vianočná akadémia v Haniske o 15.00 hod. 

      17.12.2019 - Vianočné turnaje

      19.12.2019 - Vianočný koncert v kostole

      20.12.2019 - Vianočné triedne besiedky

     • Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

     • Pod vedením pani učiteľky Palenčárovej sa sa dňa 27.11.2019 zúčastnili okresného kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Naša žiačka 8. ročníka, Katarína Kačmariková, sa stala úspešnou riešiteľkou.

      Srdečne blahoželáme!