• Slovensko bez drog

     • V stredu 28.9. navštívilo našu školu Občianské združenie ,,Slovensko bez drog". Prednášky prebiehali pod vedením pána V. Kováča a boli určené pre žiakov druhého stupňa ZŠ. Cieľom prednášok bolo zaujímavou formou porozprávať o rizikách užívania drog a ich škodlivosti na organizmus. Účelom bola silná prevencia viesť žiakov k tomu, aby sa k drogám nechceli priblížiť, aby porozumeli tomu, čo spôsobujú telu a mysli človeka. 

     • Zatoč s odpadom - 1. výzva

     • Naša škola sa v tomto roku bude snažiť ZATOČIŤ S ODPADOM.

      Každý mesiac sa budeme zapájať do pripravených výziev. Prvou výzvou pre nás, je vymeniť hubku na umývanie riadu za prírodnú alternatívu - LUFFU, ktorá je jednoducho kompostovatelná. Odfoťte seba, alebo členov svojej domácnosti pri jej používaní a fotku nám zašlite na envirozshaniska@gmail.com do 30.9.2022. Viac o výzve a projekte nájdete na https://www.ewobox.sk/sazp/zatoc-s-odpadom/system-verzus-jednotlivec

     • Biela pastelka

     • Dňa 23.9.2022 (v piatok) sa uskutočnila charitatívna zbierka na pomoc nevidiacim a slabozrakým ľuďom pod názvom ,,Biela pastelka". Prispieť a zapojiť ste sa mohli nielen v škole, ale aj v našej obci, ktorou sa prešiel náš štvorčlenný ,,pastelkový tím" na čele s pánom školníkom. 

     • Futbalový turnaj do 11 rokov - Blažice

     • Dňa 21.8.2022 sa uskutočnil futbalový turnaj mladších žiakov v Blažiciach. Za účasti štyroch mužstiev obsadili naši chlapci 1. miesto.  Turnaja sa zúčastnili okrem našich chlapcov ešte tímy z Rožňavy, Blažíc a Spišského Bystrého.

      Chlapci dostali na tomto turnaji aj individuálne ocenenia, keď za najlepšieho hráča turnaja vyhlásili Kristiánka Majoroša a vo hviezdnom teame turnaja sme mali Riška Čarného a Dominika Kolka. 

      Na tomto turnaji bola Rožňava, ktorá nás pozvala k nim 17.9.2022. Na kvalitne obsadený turnaj prídu aj mužstvá ako FC Košice, Spišská Nová Ves, Krompachy, takže chlapci budú mať skvelú skúsenosť. Už sa na to veľmi tešíme. 

     • Branné cvičenie

     • Pozrite sa, ako nám dobre bolo na brannom cvičení, ktoré sme si urobili 14. septembra! Prechádzka dlhá 4 km na Poľovnícku chatu nám trvala takmer trištvrť hodinu. Avšak ani počasie pod mrakom nás neodradilo od opekačky. S chuťou sme zjedli pripravené dobroty. Trošku sme si zabehali, pofotili sa a vybrali sa na spiatočnú cestu, počas ktorej sa nám rozpršalo a tak sme vyberali zabalené pršiplášte či dáždniky. Trošku zmoknutí sme sa tešili na guľáš. 

     • Futbal v meste - FINÁLE v Bratislave - 25.8.2022

     • Na turnaj do Bratislavy sme sa vybrali o deň skôr, aby si chlapci mohli hlavné mesto Slovenska aj pozrieť, aj trochu si ho užiť. A tak sa aj stalo. Vláčil nás previezol po centre Bratislavy, zastavili sme sa na Bratislavskom hrade, boli sme pri Štátnom národnom divadle a večer sa chlapci rozhýbali v jednom z bratislavských parkov, kde si zahrali aj futbal. Nezabudli sme na malé občerstvenie v podobe ,,hot dogov a zmrzliny". Ubytovanie sme mali veľmi pekné. 

      Na druhý deň sme sa z hotela presunuli na miesto, kde sa turnaj uskutočnil - pred Euroveou (obchodný dom). Chlapci boli v tretej skupine. Skupinu sme však dostali silnú. Okrem nás sme bojovali s Trnavou, Ružomberkom a Michalovcami. V prvom zápase sme s Trnavou prehrali 6:0, v druhom sme opäť podľahli Ružomberku 5:0 a v tom poslednom zápase chlapci zvíťazili nad Michalovcami 7:1. Podarilo sa nám získať aspoň jeden skalp prvoligistu. Súperi boli všetko ligové teamy, ale chlapcom sa nedá nič vyčítať. Bojovali a nevzdali to.

      Do ich budúceho futbalového života im tieto zápasy dajú veľmi veľa. Hrať proti tak kvalitným mužstvám, to sa nestáva každý deň. Trnava, ktorú sme mali v skupine sa napokon dostala aj do finále, kde prehrala proti Akadémii Mareka Hamšíka. 

      Chlapci sa už tešili len z postupu z Košíc do Bratislavy a turnaj v Bratislave bola už len taká ,,čerešnička" na torte. Odniesli si z týchto dvoch dní ohromné množstvo zážitkov, na ktoré určite nezabudnú do konca svojho života. A za to patrí veľká vďaka p. starostovi Milošovi Barcalovi a všetkým sponzorom, ktorých som spomínal aj v ďakovnej reči na Dňoch obce Haniska. Ešte raz Vám všetkým za pomoc a sponzorovanie v mene svojom, aj v mene chlapcov veľmi pekne ĎAKUJEME. 

      tréner Marcel Majoroš

     • Informácia o rodičovskom združení

     • Vážení rodičia,

       

      Pozývame vás na plenárne zasadnutie rodičovského združenia, ktoré sa uskutoční dňa 22.9.2022 o 15:30 v školskej jedálni ZŠ.

      Účasť je nutná.

       

      Tešíme sa na stretnutie s vami

      Vedenie školy

     • Branné cvičenie

     • Dňa 14. 09. 2022 /v stredu/ sa z dôvodu odstávky elektrickej energie v obci Haniska uskutoční pre žiakov 2. a 4. – 9. ročníka praktická časť účelového cvičenia-OČAP /ochrany človeka a prírody/ pod vedením pedagógov. Akcia prebehne na poľovníckej chate.

      Je potrebné, aby mali žiaci športové oblečenie a vhodnú obuv, v ruksaku desiatu, prípadne špekačku na opekanie, pitie a pršiplášťŽiaci 1. a 3. ročníka budú mať riadne vyučovanie. Obed prebehne podľa pokynov vyučujúcich v čase od 11.30 hod. ŠKD bude v prevádzke. 

      Dňa 16. 09. 2022 bude pre všetkých riadne vyučovanie.

     • Ponuka záujmových útvarov pre školský rok 2022/2023

      1. Logopédia – Mgr. Silvia Bátorová
      2. Z každého rožku trošku – Mgr. Lívia Sajková
      3. Vševedko (1. stupeň) - Mgr. Ľubomíra Gromová
      4. Slovenčina prevažne vážne (8. roč., 9. roč.) - Mgr. Dáša Palenčárová
      5. Konverzácia v anglickom jazyku – Mgr. Eva Uhalová
      6. Konverzácia v nemeckom jazyku – Mgr. Anna Tkáčová, PhD.
      7. Matematický krúžok (9. roč.) – Mgr. Ľudmila Kolková
      8. Tvorivko (1. stupeň) – Mgr. Zuzana Gavulová
      9. IT Kids – Mgr. Henrieta Smolková
      10. Čítajme si spolu (1. stupeň) – Mgr. Martina Vodilková
      11. Futbal dievčatá – Ing. Gejza Varga
      12. Šikovníček (2. roč.) – Mgr. Eva Skvašíková
      13. Volejbal (2. stupeň) – Mgr. Juraj Kudláč
      14. Mažoretky – Ing. Jana Beliová
      15. Poznávame svet – PaedDr. Martina Austová
      16. Enviro krúžok - Mgr. Barbora Sedláková
     • Privítanie prváčikov na začiatku nového školského roka

     • Crrrrrn!!! Zvoní! Prvé zvonenie sa ozývalo prázdnou školou 5. septembra. Už o chvíľu prichádzali žiaci, ktorí posilnení príhovorom pána farára v kostole a príhovorom pani riaditeľky pomaličky zapĺňali školský dvor. Očká malých prváčikov horeli nedočkavosťou. Už o chvíľu budú pasovaní za prváčikov a domov si odnesú svoj prvý šlabikár. V závere všetkých žiakov pozdravil aj starosta obce a zaželal im všetko dobré a úspešný školský rok! Tak s chuťou do práce!

     • Slávnostné otvorenie školského roku 2022/2023

     • Milí žiaci, milí rodičia, 

      nový školský rok otvoríme slávnostnou svätou omšou 5.septembra 2022 o 7.45 vo farskom kostole v Haniske. Potom sa presunieme na školský dvor, kde bude slávnostné otvorenie školského roku a pasovanie prváčikov. V tento deň ešte nebude obed, ani školský klub. Tento deň končíme o 10.00 hodine. 

      Všetci žiaci musia mať v tento deň Vyhlásenie o bezpríznakovosti (cez Edupage, alebo v papierovej forme), inak nemôžu vojsť do budovy školy. 

      Ďakujeme za pochopenie. 

      vedenie školy


      Vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_2022_2023.pdf​​​​​​​

     • Prevzatie samotestov

     • Milí rodičia,

      ak ste si v júni neprezvali nahlásené samotesty pre Vaše deti, môžete tak urobiť v dňoch 24.-26.8.2022 od 8,00 - 14,00 hod. Je potrebné vypísať preberací protokol a dohodnúť si stretnutie s triednym učiteľom.

      Ďakujeme za pochopenie. 

      Vedenie školy

     • Školské potreby

     • ŠKOLSKÉ   POTREBY PRE  2. ročník

      (na všetky veci označiť meno a triedu)

      - prezuvky s bielou podrážkou

      - toaletný papier,  hygienické vreckovky, tekuté mydlo

       

      ZOŠITY:

      - M 512                    15 ks

      - M 523                     5 ks

      - M 420+ podložka    2 ks

       

      PERAČNÍK:   

      - ceruza č.2 – 2 ks, guma, pravítko (dlhé 30 cm), modré pero 2 ks, zelené pero, farbičky, strúhadlo so zásobníkom, tyčinkové lepidlo

       

      VV - voskovky, vodové farby, temperové farby, igelit na stôl, pohár na vodu (z octovej fľaše), čierny tuš, disperzné lepidlo, nožnice s okrúhlym hrotom, plastelína, plochý štetec č. 4, č.8, okrúhly štetec

      č.4, č.8, farebný papier, náčrtník A4, paleta, tyčinkové lepidlo, handrička, vlhčené utierky

      Výkresy: A4     20 ks

                      A3     10 ks

       TSV :

      - tepláková súprava, tenisky, biele tričko a biele ponožky 

      Nezapísané zošity č. 5110 a notový zošit z predchádzajúcich ročníkov môžu žiaci používať ďalej. 

      --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       

      ŠKOLSKÉ   POTREBY PRE  3. ročník

      (na všetky veci označiť meno a triedu)

      - prezuvky s bielou podrážkou

      - toaletný papier,  tekuté mydlo, hygienické vreckovky

       

      ZOŠITY:

      - M 523                    10 ks a viac

      - M 420+ podložka    2 ks

      - M 624                     2 ks

      - M 520+ podložka    2 ks

      - M 5110                   1 ks

       

      PERAČNÍK:   

      - ceruza č.2, guma, pravítko – (dlhé 30 cm a trojuholník s ryskou), modré pero 2 ks, zelené pero, farbičky, strúhadlo so zásobníkom, kružidlo, tyčinkové lepidlo

       

      VV - voskovky, vodové farby, temperové farby, igelit na stôl, pohár na vodu (z octovej fľaše), čierny tuš, disperzné lepidlo, nožnice s okrúhlym hrotom plastelína, plochý štetec č.2,4,8, okrúhly štetec č.2,4,8, farebný papier, náčrtník A4, tyčinkové lepidlo, paleta, handrička, vlhčené utierky

      Výkresy: A4     20 ks

                      A3     20 ks

       

      TSV : -tepláky, tenisky, biele tričko a biele ponožky 

      Nezapísané zošity č. 5110 a notový zošit z predchádzajúcich ročníkov môžu žiaci používať ďalej.
       

      --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       

      ŠKOLSKÉ   POTREBY PRE  4. ročník

      (na všetky veci označiť meno a triedu)

      - prezuvky s bielou podrážkou

      - toaletný papier, tekuté mydlo, hygienické vreckovky

       

      ZOŠITY:

      - M 524                       5 ks

      - M 523                     10 ks

      - M 420                      1 ks

      - M 624                      2 ks

       

      PERAČNÍK:   

      - ceruza č.2, guma, pravítko – (dlhé 30 cm a trojuholník s ryskou), modré pero 2 ks, zelené pero, farbičky, strúhadlo so zásobníkom, kružidlo, tyčinkové lepidlo

      VV - voskovky, vodové farby, temperové farby, igelit na stôl, pohár na vodu (z octovej fľaše), čierny tuš, disperzné lepidlo, nožnice s okrúhlym hrotom, plastelína, plochý štetec č. 4, č.8, okrúhly štetec č.4,č.8, farebný papier, náčrtník A4, paleta, tyčinkové lepidlo, handrička, vlhčené utierky

      Výkresy: A4     20 ks

                      A3     20 ks

      TV : - tepláky, tenisky, biele tričko a biele ponožky  

      Nezapísané zošity č. 5110 a notový zošit z predchádzajúcich ročníkov môžu žiaci používať ďalej.
       

      --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       

      ŠKOLSKÉ   POTREBY PRE  5. ročník   

       (na všetky veci označiť meno a triedu)

      - prezuvky s bielou podrážkou

      - toaletný papier, tekuté mydlo, hygienické vreckovky

       

      ZOŠITY:

      - GEG      čistý malý  540+ podložky 

      - BIO       2 ks čistý malý  540, 1 ks veľký čistý hrubší + podložky

      - MAT      2ks veľký čistý hrubší, čistý malý  520 + podložky 

                       kružidlo, pravouhlý trojuholník s ryskou, pravítko 30 cm,    ceruzka (pentelka), guma

      -ANJ          riadkovaný malý 564

      -SJL                                        564

      -DEJ                                        564

      -ETV                                       520 + podložky 

      -TSV      - športová čistá neznačkujúca obuv do telocvične

      Na vonku tenisky (turfy), tepláková súprava, športové trenírky (kraťasy), tričko           

       

      PERAČNÍK:   

      - ceruza č.1,2, guma, pravítko, 2x pero,

      VV (uložiť do škatule od topánok)

      - voskovky, vodové farby, temperové farby, igelit na stôl, pohár na vodu (z octovej fľaše), čierny tuš, disperzné lepidlo, nožnice, plochý štetec č. 4, č.8, okrúhly štetec č. 4, č.8, farebný papier, náčrtník A4, stará košeľa

      Výkresy: A4     20 ks

                      A3     10 ks

       -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

        

      2. stupeň – pokračovať v zošitoch z predošlého roka

       

      (na všetky veci označiť meno a triedu)

      - prezuvky s bielou podrážkou

      - toaletný papier, tekuté mydlo, hygienické vreckovky

       

      OBN    -  6.ročník -   čistý malý  520

      Chémia – 7.r. čistý malý  520 – 2 kusy, veľký čistý hrubší + podložky 

       

      MAT – (ostatné ročníky) veľký čistý zošit

       

      BIO – (ostatné ročníky) malý čistý zošit

       

      -TSV      - športová čistá neznačkujúca obuv do telocvične

      Na vonku tenisky (turfy), tepláková súprava, športové trenírky (kraťasy), tričko           

       

      PERAČNÍK:   

      - ceruza č.1,2, guma, pravítko, 2x pero,

      VV (uložiť do škatule od topánok)

      - voskovky, vodové farby, temperové farby, igelit na stôl, pohár na vodu (z octovej fľaše), čierny tuš, disperzné lepidlo, nožnice, plochý štetec č. 4, č.8, okrúhly štetec č. 4, č.8, farebný papier, náčrtník A4, stará košeľa

      Výkresy: A4     20 ks

                      A3     10 ks

       

     • Dotácia na stravu v šk. roku 2022/2023

     • Milí rodičia,

      chceme Vás informovať o zmenách k poskytovaniu dotácie na stravu v šk. roku 2022/2023.

      Dotáciu na stravu je možné poskytnúť aj v tomto školskom roku, ak ide o dieťa:

      - v hmotnej núdzi 

      - v životnom minime

      V oboch prípadoch je potrebné doložiť potvrdenie z Úradu práce sociálnych vecí a rodiny. 

      - na dieťa, ktoré navštevuje posledný ročník MŠ alebo navštevuje základnú školu a žije v domácnosti, v ktorej si ani jeden člen domácnosti neuplatnil na dieťa do 15 rokov nárok na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa. Táto skutočnosť sa preukazuje čestným vyhlásením (v prílohe). Súbeh poberania daňového bonusu a dotácie na stravu NIE JE MOŽNÝ. 

       

      V nadväznosti na uvedené Vás chceme upozorniť, že od 1.7.2022 sa zvýšila suma daňového bonusu na 70 EUR mesačne na dieťa do 15 rokov. V prípade, ak rodičia detí majú nárok na uplatnenie si daňového bonusu v tejto sume, tento bonus je pre nich výhodnejší ako dotácia na stravu.

       

       

      cestne_vyhlasenie_od_01_07_2022.docx

    • Letné prázdniny
     • Letné prázdniny

     • Riaditeľstvo Základnej školy v Haniske želá žiakom krásne prázdniny. Prežite ich v zdraví, pokoji a poriadne si oddýchnite!

      Stretneme sa opäť v septembri.

     • Turnaj v Kechneci

     • Dňa 25. júna sa uskutočnil v Kechneci futbalový turnaj futbalistov do 11 rokov. Turnaja sa zúčastnili tieto mužstvá: FK Kechnec, Barca, FK Haniska a Galaktik Košice. V prvom zápase sme prehrali s Galaktikom Košice 2:1, v druhom sme remizovali 2:2 s Barcou a v poslednom sme zvíťazili 4:0 proti domácemu Kechnecu. So ziskom štyroch bodov sme nakoniec obsadili pekné 2. miesto. 

       

      Na turnaji nás reprezentovali: Dominik Kolko, Riško Čarný, Kristiánko Majoroš, Lukáš Horváth, Marco Mikloš, Erik Češelka, Matej Čamaj a Edko Hiľovský. 

       

      Do toho chlapci! 

     • Juniáles

     • Dňa 23. júna 2022 sme sa konečne dočkali prvého školského plesu pod názvom ,,Juniáles". Príprava tejto akcie dala všetkým poriadne zabrať. Hneď pri príchode sa vyparádení žiaci podpísali do kroniky, aby sa na túto akciu v budúcnosti nezabudlo. Po úvodnom slove moderátorky Alice a pani riaditeľky sa otvoril tanečný parket. Tancujúcimi žiakmi sa okamžite zaplnil. Počas tanečných prestávok sme si zasúťažili (balónový tanec, stoličkový tanec či kvíz). V závere sa žiaci poďakovali učiteľom za prípravu akcie. Veríme, že budúci rok si zatancujeme opäť! 

     • Oceňovanie žiakov

     • 29. júna 2022 sme slávnostne ocenili žiakov, ktorým sme sa poďakovali za celoročnú prácu. Toto oceňovanie sa na našej škole stalo dobrou tradíciou, že tí, ktorí si to zaslúžia sú patrične zviditeľnení a odmenení na záver roka. Nezabudli sme ani na vyhodnotenie tých najlepších : 

       

      Talent školy - Samuel Szunyog

      Mozog školy - Jakub Šamko

      Premiant školy - Peter Výrostko

  • Kontakty

   • Základná škola, Haniska 290
   • 055/6930159
   • Haniska 290, 044 57 Haniska Slovakia
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje