V utorok 16. júna sa pred areálom školy stretli bežci z Hanisky i okolia. Žiaci našej školy, rodičia, priatelia, žiaci z iných škôl, skúsení bežci, všetci priaznivci športu prišli podporiť peknú myšlienku a zašportovať si.
Bežalo sa v štyroch kategóriách, najmenší žiaci 1. a 2. ročníka bežali 200m, žiaci 3. a 4. ročníka 400m, žiaci 2. stupňa a dospelí 2 km a 4km. Dokonca aj pani riaditeľka s pánom starostom si na trati zmerali svoje sily. Štartovné putovalo neziskovej organizácii Sociálne bývanie, ktorá pomáha s bývaním rodinám v núdzi. Prispeli sme krásnou sumou, za čo patrí všetkým zúčastneným veľké ďakujeme.
Osobitné poďakovanie patrí aj pani učiteľkám, ktoré prišli s myšlienkou usporiadať tento beh a svojou iniciatívou ho uviedli do života.Sme veľmi radi, že sa prvý ročník ujal, zapojilo sa skvelých 106 bežcov. Veríme, že v ďalších ročníkoch toto číslo porastie.
